Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Veriler İşaret Ediyor: Bitcoin’den Sonra Sırada Ethereum mu Var?

Vadeli işlem ve opsiyon piyasası ölçümleri, geleneksel finans oyuncularının, varlıklarını Bitcoin'den Ethereum'a çevireceğine işaret ediyor.
Veriler İşaret Ediyor: Bitcoin’den Sonra Sırada Ethereum mu Var?
HABER GİRİŞ

Kripto para piyasası son günlerde Bitcoin öncülüğünde güçlü bir yükselişe tanıklık etti. BTC yükselişini 20 ayın en yüksek seviyelerine taşıdı ve yazım itibarıyla 43.800 dolar yakınlarında işlem görüyor. Ethereum ise BTC’ye kıyasla daha mütevazı bir yükseliş kaydetti ve 2.250 dolara yükseldi.

Türev piyasa ölçümleri, ileri düzey yatırımcıların dikkatlerini son dönemde Bitcoin’den Ethereum’a çevirdiğini gösteriyor. Bu nedenle ilerleyen günlerde ETH‘de potansiyel bir yükseliş olacağına dair beklentiler artıyor.

Bitcoin bu çeyrekte yüzde 60’a yakın yükselirken, Ethereum aynı dönemde yüzde 35’lik bir getiri sağladı. Velo Data’ya göre, kavramsal açık pozisyon veya Chicago Ticaret Borsası’nın nakit ödemeli ETH vadeli işlem sözleşmesinde kilitlenen dolar değeri, son beş gün içinde yüzde 30 artarak 711 milyon dolara yükseldi.

Ethereum ve Bitcoin CME vadeli işlemlerinin fiyatlandırması arasında ortaya çıkan pozitif fark da aynı şeyi gösteriyor. Refleksivite Araştırması’na göre, Ethereum vadeli işlemlerinin spot endeks fiyatına göre primi bu hafta başında Bitcoin’e kıyasla yüzde 5 daha yüksek gerçekleşti.

Deribit’te listelenen opsiyon piyasasında yatırımcılar Ethereum alımlarına ve Bitcoin satımlarına yönelmeye başladı. Ethereum fiyatında BTC’ye kıyasla yaşanabilecek bir yükseliş, diğer altcoinler üzerinde de kazançların artmasına neden olabilir. Kripto para piyasası son yükseliş dalgası ile beraber, bir yılı aşkın sürenin ardından 1,6 trilyon dolara ulaştı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.