Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Veriler Bitcoin ve 3 Altcoini İşaret Etti! Kasım Rallisi mi Geliyor?

Santiment verilerine göre tüccarların coşkusu, amiral kripto para birimi Bitcoin'in yanı sıra 3 altcoinin ralliye hazırlandığını işaret ediyor. Detaylar haberde;
Veriler Bitcoin ve 3 Altcoini İşaret Etti! Kasım Rallisi mi Geliyor?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

2022 yılı kripto para pazarı için iyi geçmiyor olsa da yıl hala sonlanmış değil. Yılın son çeyreğinde bazı kripto para birimlerinin ralli görebileceğine olan inancı destekleyen veriler ise bir kripto analitik platformundan geldi.

Kripto sektörüne dair geniş bir veri ağına sahip olan Santiment, piyasa tüccarlarının son dönemdeki duyarlılığını yansıtan verileri paylaştı.

Santiment BTC, BNB, XRP ve ADA’ya Dikkat Diyor!

Verilere göre Bitcoin’in yanı sıra Binance Coin, XRP ve Cardano gibi piyasa değeriyle üst sıralarda yer alan altcoinler üzerindeki tüccar duyarlılığı yükseliş göstermeye başladı. Santiment, topluluğun şu an için söz konusu kripto para birimleri konusunda coşkulu olduğunu ve önümüzdeki ay içinde bir Kasım rallisi olasılığını ortaya serdiğini düşünüyor.

Genel yatırımcı duyarlılığının değişiyor gibi görünmesi piyasaların yakın gelecekte yeşile dönebileceğini gösteriyor.

Veriler Bazı Altcoinler için Yükselişi İşaret Ediyor

Analistler, tüccarlar arasında son iki ay içinde en büyük kripto para birimi Bitcoin ve en iyi altcoinlere yönelik kalıcı bir olumsuz duygu ve düşüş eğilimi olduğunu belirtti. Ancak Santiment’ten gelen veriler, tüccarların Bitcoin, BNB, XRP ve Cardano’da yükselişe geçtiğini ortaya koyuyor.

GCM Yatırım Banner

Diğer yandan en büyük altcoin konumundaki Ethereum’a (ETH) yönelik duyarlılığın ise biraz düşüş gösteriyor olması dikkat çekti.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Santiment

Birer Ralli İşaretleri mi?

USD’nin gücünün kripto para birimleri gibi risk yüklü varlıkları kontrol altında tuttuğu ortada olsa da kitle hissiyatının, bazı kripto varlıkların fiyat rallisi için bir katalizör olduğu düşünülüyor.

Öncü kripto para birimi Bitcoin, bir süredir dar bir aralıkta sıkışmış durumda ve patlayıcı bir kırılmayı bekliyor. Aralık içindeki BTC fiyat trendleri ne kadar uzun olursa, nihai kırılmanın o derece yüksek olacağı belirtiliyor.

Bunun yanı sıra kısa vadeli belirsizlik ve oynaklığın olmaması kurumsal yatırımcıları caydırmış görünmüyor. BNY Mellon tarafından gerçekleştirilen anketin sonucuna göre kurumsal yatırımcıların yüzde 91’i önümüzdeki birkaç yıl içinde tokenize edilmiş dijital varlıklara yatırım yapmaya istekli durumda.

Bitcoin Birikimi Fiyat Rallisine İşaret Ediyor

Bitcoin için yükseliş görünümü, varlığın 20.000 dolar seviyesinde konsolide edilmesiyle birlikte geliyor. Bu, piyasayı bir dibe ulaşıldığına inandıran bir faktör olarak değerlendiriliyor. Ayrıca, yılın son çeyreğindeki olası bir ralli, Bloomberg Intelligence emtia stratejisti Mike McGlone’un tahminleriyle de uyumlu.

Cüzdanı kabarık yatırımcıların, merkezi kripto para borsaları Binance ve Coinbase’de BTC biriktirdiği görülüyor. CryptoQuant verilere dayanarak, BTC fiyatının 20 bin dolar seviyesine ulaşmasıyla birikimin başladığı anlaşılıyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: CryptoQuant

Bitcoin spot ticaret hacmi hakimiyeti ise fırlayarak yüzde 84’e ulaştı. Tipik olarak, balinaların birikimi ve spot ticaret hacmi hakimiyeti, Bitcoin fiyatı için yükseliş sinyalleri olarak değerlendirilmektedir.

Tüm kripto para borsaları için BTC spot ticaret hacmi son altı ayda yirmi kat arttı. Hacim, Eylül 2022’de bir yılın en yüksek seviyesini yeniledi, ancak o zamandan beri günlük kapanış fiyatında önemli bir değişiklik olmadı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.