Yatırım yapmaya başla!

Vergi Öncesi Kar Yüzdesi Düşen JD Wetherspoon Kurucusunun Brexit Yorumu!

İlk yarıda vergi öncesi karında yüzde 18.9 düşüş kaydeden Birleşik Krallık merkezli pub zincirinin kurucusu, şirketin bilançosu ve Brexit hakkında açıklamalarda bulundu. Detaylar aşağıda;
Vergi Öncesi Kar Yüzdesi Düşen JD Wetherspoon Kurucusunun Brexit Yorumu!

Cuma günü açıkladığı sonuçlarla gündeme gelen JD Wetherspoon Plc, ilk yarıda vergi öncesi karında yüzde 18.9 düşüş kaydetti. Ülkedeki çoğu restoran zinciri gibi yüksek iş gücü maliyetleri yüzünden darbe yiyen JD Wetherspoon, bir yandan yüksek personel maliyetleri, mülk fiyatları ve elektrik faturalarıyla mücadele ederken diğer yandan da genç İngilizlerin bira içmekten uzaklaşması nedeniyle sıkıntı yaşıyordu.

Restoranlardaki alkol satışlarına önemli ölçüde bağımlı olan The FTSE 250, Cuma günkü açıklamasında iş gücü maliyetlerinin 33 milyon sterlin arttığını ve bunun toplam maliyetlerin en büyük bölümünü oluşturduğunu kaydetti. Londra Borsası’nda listelenen en büyük 350 şirketten 101. şirket itibari ile ağırlıklı ortalamasına göre hisselerin hesaplanmasından ortaya çıkan FTSE 250, ayrıca mevcut mali yıl için sonuçların değişim göstermemesini beklediğini belirtti.

JD Wetherspoon İlk Yarıda Yüzde 18.9 Düşük Vergi Öncesi Kar Bildirdi

JD Wetherspoon İlk Yarıda Yüzde 18.9 Düşük Vergi Öncesi Kar BildirdiJD Wetherspoon, benzer nitelikte satışların 10 Mart’a kadar olan 6 haftada yüzde 9.6 arttığını ve bu artışa iyi hava koşullarının yardım ettiğini bildirdi.

Birleşik Krallık merkezli pub zinciri JD Wetherspoon toplam satışların ise yüzde 10.9 seviyesinde arttığını söyledi. İngiltere ve İrlanda’da 900’de fazla pub sahibi olan ve işleten zincir, aynı nitelikte satışların 27 Ocak’a kadar 26 hafta içinde yüzde 6.3 arttığını aktardı. Öte yandan, zincirin kurucusu Tim Martin Cuma günü sonuçlara ilişkin açıklamasında; altı aylık dönemde aşırı konsantre olamamanın çok önemli olduğunu bildirdi.

Tüm engelleri atlatsalardı karlarının çok daha yükselebileceğini vurgulayan Tim Martin, 26-27 yıldır borsada bulunan bir şirket olarak bazen maliyeti üstlenip satışların sonraki zamanlarda sizin için işi yapmasının çok daha iyi olduğunu düşündüğünü dile getirdi. Burada, vergi öncesi karın bir önceki yıla göre 62 milyon sterlinden 50.3 milyon sterline düştüğü öğrenildi.

JD Wetherspoon Kurucusu Tim Martin’in Brexit Yorumu

JD Wetherspoon Kurucusu Tim Martin'in Brexit YorumuBrexit hakkındaki görüşleriyle ilgili sorulara ise Martin; politikacıların Theresa May’in anlaşmasını bunun Brexit olmadığını savunarak reddetme konusunda haklı olduklarının üzerini çizerek yanıt verdi.

“Bu AB’den ayrılmak değil, gümrük birliğinde süresiz olarak kalmak ve hala Avrupa kurallarına tabi olmak. Parlamento halkın kararını uygulayacağını söyledi, böyle yapmakta gönülsüzdür çünkü milletvekillerinin çoğu aslında Birleşik Krallık’ın AB’de kalmasını isteyenlerdir. Ama sonunda insanlar tarafından söylenenleri yapmak zorundalar.” diyen Martin, daha önce de BOE Başkanı’nın anlaşmasız Brexit’in ekonomik kargaşaya neden olacağı konusunda yanıldığını savunmuştu.

Öte yandan Martin ayrıca Brexit ile ilgili görüşmenin yeniden ele alınması gerektiğini ve bunun ekonomik etkisinin aşırı abartıldığını söyledi. “Tuhaf bir şekilde, tartışma daha fazla tüketim ve daha yüksek yatırım seviyeleri kutsal kaptaymış gibi gerçekleşiyor. Aslında, son 40 yılda iş dünyasında bulunduğumdan beri yaşanan sorunların çoğu, aşırı tüketim, aşırı borçlanma ve aşırı yatırım sonucu oldu.” ifadeleriyle görüş bildiren Martin, Brexit’in asıl iyi tarafının 12 binin üzerinde ürün için tarifeleri yok etmek olduğunu vurguladı.

Martin’e göre böylece AB’de bulunan dünyanın yüzde 7’si ile serbest ticaret yapmak yerine, dünyanın yüzde 100’üyle serbest ticaret yapılabilecekti. Son olarak JD Wetherspoon’un şu anda Avustralya ve Yeni Zelanda’dan yılda 6 ila 8 milyon şişe şarap ithal ettiğini ve eğer tarifeler kaldırılmış olsaydı zincirin fiyatları düşürebileceğini hatırlattı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum