Yatırım yapmaya başla!

Popüler Uygulama Venmo, Para Transferi Dışında Ajanlık Hizmeti de Veriyor!

2009 yılında kurulan ve özellikle gençler arasında hızla yaygınlaşan Venmo’nun asli görevi dışında ne gibi amaçlarla kullanıldığını biliyor muydunuz? İşte dikkat çekici haberin detayları;
Popüler Uygulama Venmo, Para Transferi Dışında Ajanlık Hizmeti de Veriyor!

PayPal bünyesindeki mobil ödeme uygulaması Venmo, yeni neslin en sevdiği finansal ürünler arasında diyerek başlayalım. Ve bunun sebebi, Venmo’nun kullanıcıya sunduğu olanaklardan ziyade uygulamanın bir nevi sosyal medya platformu olarak kullanılması.

Hatta milyarlarca dolarlık para transferlerinin yapıldığı Venmo’nun kişiler hakkında sosyal medyadan daha fazla bilgi sunduğunu söyleyenler bile var. Arkadaş çevresinin neler yaptığını öğrenmek isteyenlerden sevgilisini araştıranlara, patronunun ne için para harcadığını bilmek isteyenlerden bitirdiği ilişkilerin acısını çıkarmak isteyenlere varana kadar pek çok kişi,
Venmo’dan faydalanıyor. Bu da popüler para transferi uygulamasının hızla büyümesini sağlıyor.

2009’da Iqram Magdon-Ismail ile Andrew Kortina tarafından kurulan ve 2014’te PayPal’a satılan Venmo, para transferinden daha farklı amaçlarla kullanılmasıyla dikkat çekiyor.

Venmo Para Transferi Dışında Ne Gibi Amaçlarla Kullanılıyor Şimdilik yalnızca ABD sınırları içerisinde faaliyet gösteren uygulama, para transferi dışındaki amaçlarıyla özellikle de gençlerin favorileri arasına girmeyi başarıyor. Bu noktada; Venmo’nun Facebook’tan çok daha etkili bir sosyal medya aracı olduğunu ve stalkerlara harika malzemeler çıkardığını belirtelim.

Hatta birçok çiftin birbirine Venmo üzerinden casusluk yaptığı ve pek çoğunun aldatıldığını bu uygulama sayesinde öğrendiği de biliniyor.

Venmo Üzerinden Casusluk Yapılıyor PayPal bünyesindeki Venmo bu kadarıyla da yetinmeyip, arkadaşlarına ya da eski partnerlerine caka satmak isteyenlere de inanılmaz olanaklar sunuyor. Çünkü nereye ne için harcama yaptığını başkalarına göstermek isteyenler, direkt olarak Venmo’ya başvuruyor. Gerçi uygulamada para transferlerinin miktarı gösterilmiyor ama kimin kime ve nasıl bir açıklamayla ödeme yaptığı görülebiliyor.

Bu noktada; Venmo’nun kullanıcılara ödemelerini kimlerin görebileceğine karar verme yetisini verdiğini de ayrıca ekleyelim.

Mobil Ödeme Uygulaması Venmo'da Geçen Yıl 35 Milyar Dolar İşlem Yapıldı Yani dileyenler, para transferini tamamen ya da istediği kişilerden gizli olarak gerçekleştirebiliyor. Ancak çoğu kullanıcı burayı para transferi dışındaki amaçları için kullandığı için gizlilik tercihlerini pek tercih etmiyor.

Bu noktada Pablo Rodriguez’in “sosyal olan her şeyde olduğu gibi burada da ne kadarını paylaşacağına karar vermek kullanıcıya düşüyor” şeklindeki açıklaması giriyor.

İlaveten; şirket sözcüsü Erin Mackey de Venmo’yla ilgili olarak “ortalama bir kullanıcı Venmo’yu haftada iki ila üç kez kontrol ediyor ve bunu ödemeler için değil ailesinin ya da arkadaşlarının ne yaptığını öğrenmek için yapıyor” diyor. Neticede geçen yıl 35 milyar dolarlık transfer işlemine aracılık eden Venmo, sunduğu özelliklerle yeni neslin bir numaralı uygulamaları arasında yer alıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum