Yatırım yapmaya başla!

Vegan Et Çılgınlığı İngiliz Fırın Zincirinin Hisselerinin 2019’da %77 Artmasına Yardım Etti

İngiltere'nin en büyük fırın zinciri, vegan sosisli ruloları sayesinde hem hisse hem de karlarda büyük artış kaydetti.
Vegan Et Çılgınlığı İngiliz Fırın Zincirinin Hisselerinin 2019’da %77 Artmasına Yardım Etti

Vegan sosisli rulolar, İngiltere’nin en büyük fırın zincirinin karda büyük oranda artış bildirmesine ve yatırımcıları temettü payı ile ödüllendirmesine yardım etti.

Salı günü yayınlanan ara sonuçlarda Greggs, 2019 yılının ilk yarısında olağanüstü ticaret performansı gösterdiğini belirterek buna en çok satan vegan sosisli ruloların yardımcı olduğunu söyledi.

Zaten fırın zinciri yılın başında, geleneksel sosis eti yerine, fermente edilmiş bir protein kullanacağı rulolarını tanıttığında sosyal medyada fırtınalar gibi esmişti.

Vegan Et Çılgınlığı Greggs Yardım Etti Bu, sosyal medyada vegan ürününün sosisli rulo olup olamayacağı üzerine bir tartışma başlatmış, pazarlama endüstrisi dergisi PR Week sonucu halkla ilişkilerde ustalık sınıfı olarak adlandırmıştı. TV sunucusu Piers Morgan‘dan gelen kritik bir tweet de ilginin büyümesini sağlamıştı. Greggs’in verilerine göre vegan dostu atıştırmalık, protein bakımından et versiyonundan daha yüksekti, 2 gram daha az yağa sahipti fakat 0.3 gram daha fazla tuz içeriyordu.

Bugünkü sonuçlarda firma, vegan sosislilerin yanında geleneksel fırın malzemelerinin satıldığını da dile getirdi.

Vegan Et Çılgınlığı Greggs Sonuçları Güçlü kar Artışı İngiltere’nin en büyük fırın markası 2019’un ilk yarısı için temel kârın yüzde 58 artış gösterdiğini, aynı dönemde şirketin 546 milyon sterlin (664 milyon $) satış kaydettiğini açıkladı. Buna göre şirketteki yatırımcılar, 11.9 peni normal ödemenin üstüne 35 peni özel temettü aldı. Greggs, 2019’da şu ana kadar İngiltere genelinde 54 yeni mağaza açtı ve 23 tanesini kapattı. İngiltere’deki satış noktalarının sayısı şu anda sadece 2.000’in altında.

Greggs CEO’su Roger Whiteside da bilançoya ilişkin açıklamasında altyapı yatırım programlarında ilerleme kaydettiklerini kaydettiklerini ve yılın ikinci yarısındaki stratejik girişimlerde, önümüzdeki yıllarda daha da güçlü bir müşteri teklifi ve daha fazla büyüme sağlamaya yardımcı olmak için yatırımları artırmaya karar verdiklerini belirtti. Ancak Brexit’in “önemli belirsizlikler sunmaya” devam ettiği konusunda da uyardı. İlaveten Greggs hisseleri şimdiye kadar yüzde 77 oranında artış gösterdi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Gıda kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum