Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Varlık Satışı Çimsa Hisselerinde Sınırlı Pozitif Etki Yarattı

Çimsa hisseleri 127 milyon dolarlık varlık satışının ardından, haftanın ilk işlem gününde %0,52 artıda seyrediyor.
Varlık Satışı Çimsa Hisselerinde Sınırlı Pozitif Etki Yarattı
Son Güncelleme: 
Yorum

Çimsa Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş. (CIMSA) hisse senedi fiyatı haftaya 27,16 liradan başladı. Saat 11.53’te %0,52 artışla işlem görüyor. Hisselerde Cuma günü açıklanan varlık satışı haberinin desteği sınırlı düzeyde oldu.

Çimsa hisseleri 27,06 liradan işlem görürken, ilk yarıda dalgalı bir seyir izliyor.
Çimsa Hisseleri %0,52 Artıda İşlem Görüyor
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirket hisseleri geçen hafta %4,66 oranında yükseldi. Kapanışı 26,92 liradan yaparken, işlem gördüğü en düşük ve en yüksek fiyatlar 25,62 – 27,46 şeklinde oldu.

Bu sabah hafif yukarıda açılmasına karşın önce geriledi, sonra kayıplarını silmeye çalıştı. 27,18 ile günün en yükseğini gördükten sonra, saat 10,05’te 26,20’ye kadar geriledi. Ardından sınırlı toparlanma gösterdi.

Çimsa, Cuma günü piyasalar kapandıktan sonra yaptığı açıklamada 127 milyon dolarlık varlık satışı yaptığını duyurdu.

Çimko Çimento ve Beton Sanayi Ticaret A.Ş.’ye devredilen varlıklar arasında; Niğde Entegre Çimento Fabrikası, Kayseri Entegre Çimento Fabrikası, Ankara Çimento Öğütme Tesisi ile Başakpınar, Ambar, Nevşehir, Cırgalan, Aksaray, Ereğli ve Kahramanmaraş Hazır Beton Tesisleri ve bunlarla bağlantılı diğer varlıklar yer alıyor.

Satış sürecinin ne zaman tamamlanacağına dair net bir bilgi paylaşılmadı. Oyak Yatırım 27 Eylül analizlerinde, Çimsa hisseleri için;

“6A21 itibarıyla Çimsa’nın 701mnTL net borç pozisyonu bulunuyordu. Kapanış işlemlerinin başarıyla tamamlanmasıyla birlikte Çimsa net nakit pozisyona geçebilir ve gelir tablosuna 941mnTL satış karı kaydettirebilir. Haber akışının Çimsa üzerinde pozitif bir etki yaratmasını bekleriz.” yorumunu yaptı.

72.523.498 TL işlem hacmine sahip hisseler, yatırımcısına aylık bazda %7,25, yıllık %104,56 oranında kazandırdı. Aşağı yönlü harekette 25,76 – 26,31 destekleri, yukarı yönde 27,72 – 27,29 dirençleri izlenecek.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu