Yatırım yapmaya başla!

Varank’tan İş Fikri Sahibi Gençlere 30 Milyon Liralık Destek

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, iş fikri sahibi olan gençlere avantajlı bir destek programı çağrısında bulundu. Bu bütçenin 30 milyon lira tutarında olduğu öğrenildi. İşte detaylar;
Varank’tan İş Fikri Sahibi Gençlere 30 Milyon Liralık Destek

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TÜBİTAK Bireysel Genç Girişim Programı’na ilişkin bazı açıklamalar yaptı. Varank, özellikle iş fikri sahibi olan genç bireylere bir çağrıda bulundu. “Bu yılın ilk çağrısı için bütçemiz 30 milyon lira.” dedi.

Bakan Varank, 7 yıl boyunca aralıksız devam ettirdikleri TÜBİTAK Bireysel Genç Girişim Programı (BİGG) kapsamında yenilikçi ve teknoloji tabanlı iş fikri sahibi gençlere destek sağlandığını açıkladı. Söz konusu programla bugüne kadar 175 milyon lira destekte bulunulduğunu ve çok başarılı işlere imza atan 94 firmanın kurulmasına öncülük ettiklerini bildirdi.

Varank, en son çağrısı geçen ay sonuçlanan BİGG programıyla 146 genç girişimciye daha 200 bin liraya kadar geri ödemesiz hibe desteği sağlandığını kaydetti.

BİGG Programıyla Geri Ödemesiz Hibe SağlandıArdından, “Bu yılın ilk çağrısına 10 Haziran itibarıyla çıktık. Çağrı hala açık. Özellikle iş fikri olan genç arkadaşlarımıza buradan bu çağrıyı yapıyorum. Bu yılın ilk çağrısı için bütçemiz 30 milyon lira. Bunu genç girişimcilerimize dağıtmış olacağız.” ifadelerini kullandı.

KOSGEB aracılığıyla son 10 yıl içinde, kendi işini kuran 50 binin üzerindeki girişimciye 1 milyar 600 milyon lira destek sağladıklarını belirtti. Bunlarla birlikte 18-29 yaş aralığındaki 13 bin genç girişimciye yaklaşık 250 milyon liralık katkı sağladıklarını ve söz konusu genç girişimciler olduğuna hiçbir desteğin esirgenmediğini vurgulayan Varank, bundan mutluluk duyduğunu ifade etti.

Varank, teknolojinin bu hızla ilerlerken şartlara uyum sağlamanın yetmeyeceğini ve kural koyucu olmak için gayret göstermek gerektiğini belirtti.

Varank Teknoloji Bu Hızla İlerlerken Şartlara Uyum Sağlamak Yetmez DediBahsettiği bu çabanın girişimciler, STK’lar ve çalışkan gençlerle mümkün olabileceğinin ayrıca altı çizildi. Varank, açıklamalarını Türkiye’nin savunma alanında kazandığı başarılı hamleleri hatırlatarak sürdürdü.

“İşte şu son dönemde yine ülkemizin savunma ihtiyaçlarına yönelik attığımız adımlara gösterilen tavırlar bu rahatsızlığın bir yansıması. Ama bizim bu konudaki tutumumuz çok net. Sınırımızdaki terör örgütlerine binlerce tır silah, araç gereç yardımı yapılırken, her türlü tedbiri almak bizim en doğal hakkımız.” şeklinde konuşan Bakan, ülkemizin tehditlerle, yaptırım imalarıyla, ültimatom mektuplarıyla verdiği karardan dönecek bir ülke olmadığını ve o günlerin geride kaldığını belirtti.

“Türkiye’nin çıkarına ne geliyorsa biz onu yaparız. Bunu muhataplarımızın iyi bilmesi lazım.” sözleriyle açıklamalarını sonlandırdı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum