Yatırım yapmaya başla!

Bakan Varank: “Finansman Destek Programı’nda 175 Baz Puanlık İndirim Yapıldı”

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank tarafından KOBİ'lerin finansmana daha kolay ve rahat erişmesi için bankalarla yeni bir anlaşmaya gidildiği duyuruldu.
Bakan Varank: “Finansman Destek Programı’nda 175 Baz Puanlık İndirim Yapıldı”

KOBİ’lere sağlanan desteklere her geçen gün bir yenisi ekleniyor. KOSGEB tarafından bankalarla yapılan yeni anlaşma, Finansman Destek Programı’nda KOBİ’ler için 175 baz puanlık indirim yapılmasını içeriyor. ATO Congresium’da düzenlenen 7. Teknoloji Geliştirme Bölgeleri ve Ar-Ge Merkezleri Ödül Töreni’ne katılan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, atılan bu yeni adımı değerlendirdi.

Getirilen bu indirim sayesinde KOBİ’lerin finansmana daha kolay ve rahat bir şekilde ulaşacağını açıklayan Varank, KOBİ’lerin artık 15 bin liraya kadar daha az maliyetli finansman kullanabileceklerini belirtti. Kredi Garanti Fonu ile imzalanan protokolle birlikte KOBİ Finansman Destek Programı’nın devreye girdiğini anımsattı.

Varank, söz konusu bu yeni program ile birlikte girişimcilere önemli bir finansman desteği sağlanacağını bildirdi.

Girişimciler Finansman Desteği SağlanacakKOSGEB’in girişimcilere sağladığı desteklerden yararlanan ya da yararlanmayı düşünen girişimcilere 50 bin TL’ye kadar ve stratejik ve öncelikli sektörlerde faaliyet gösteren işletmelere de 500 bin TL civarına kadar kredi finansman desteği sağlanacağını duyurdu.

Yapılan bu değişikliğin firmaların lehine olacağını söyleyen Varank, finansal piyasaların son dönemdeki durumu ve ekonomik canlanmayı dikkate alarak KOBİ’lere daha rahat bir şekilde finansman desteği sağlamak için KOSGEB’in bankalar ile bu tarz bir anlaşmaya gittiğini açıkladı.

KOSGEB’in bu anlaşmasıyla Finansman Destek Programı’nda faiz oranlarının 175 baz puan indirildiğini söyleyen Varank, kredi kullanmaya ihtiyaç duyan KOBİ’lerin artık daha az maliyete katlanacağını aktardı.

KOBİ'ler Daha Az Maliyete KatlanacakYürütülen diğer faaliyetlere ilişkin de açıklama yapan Varank, Bakanlığın ilgili kuruluşu olan KOSGEB’in katkılarıyla Ar-Ge faaliyetlerinin yaygınlaştırılması ve kapasitelerinin artırılması için farklı faaliyetler yürütüldüğünü ifade etti.

Ayrıca 2019 yılı içinde yaklaşık 700 civarındaki KOBİ’nin farklı programlar ile 220 milyon liralık kaynaktan faydalandığını açıkladı. Varank, gelişen teknolojiye yatırım yapan her türlü girişimciye yüksek yoğunlukta yatırım teşvikleri sağlandığını söyledi. Desteklerin ihtiyaç duyuldukça artırılacağını bildirdi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum