Yatırım yapmaya başla!

Valve’nin Steam Machines Projesi Hayal Kırıklığı Yarattı!

Steam’in bir süre önce piyasaya sürdüğü Machines platformu beklenen ilgiyi görmediği için piyasadan kalkmak üzere. İşte detaylar…
Valve’nin Steam Machines Projesi Hayal Kırıklığı Yarattı!

Dünyanın önde gelen oyun platformu Steam, milyonlarca kullanıcıya oyun hizmeti vermektedir. Piyasadaki pek çok oyunu Steam üzerinden satın alabilir, çevrimiçi oyun keyfini yaşayabilirsiniz. Geçtiğimiz günlerde KDV uygulamasının başlamasıyla beraber oyun fiyatlarının artacak mı sorusu sorduran Steam, bir süre önce hayata geçirdiği projenin hayal kırıklığını yaşıyor.

Oturma odalarına PC oyunlarını sokma sloganıyla harekete geçen Valve, Steam Machines konsepti ile konsol ürünlerini bir süre önce piyasaya sürmüştü. Ancak milyonlarca kullanıcıya hizmet vermesine rağmen Steam Machines, gün itibariyle beklenen ilgiyi görmüş değil. Önümüzdeki günlerde Steam’in konsollarının piyasadan kalkabileceği konuşulmaya başlandı.

Steam Machines Hakkında Detaylar

Steam’in yeni bir atılım gerçekleştirerek üretmiş olduğu konsol ürünler 2015 yılında piyasaya sürülmüştü. Steam Machine adı verilen oyun konsolu Linux tabanlı işletim sistemi Steam OS ile oyun dünyasına adımını atmıştı.

Büyük beklentiyle piyasaya sürülen ürünün son günlerde adını bile duymuyoruz. Yaşanan hayal kırıklığı sonrası Valve’nin Steam üzerinde bulunan Steam Machines bölümünü kaldırması da iddiaları doğrular nitelikte bir gelişme olarak karşımıza çıkıyor.

Resmi Açıklama Yok Ama Projenin Sonu Yakın

Projenin hayata geçmesiyle beraber sahip olduğu istatistikler ile durumun umutsuz olduğunu ortaya koydu. İlk 7 ayda sadece 500 bin bilgisayar üretimi yapılması ve fiyatların adeta ateş pahası olması Steam Machines projesinin kısa sürede sonunu getirmiş görünüyor.

Valve’den henüz söz konusu projeyle ilgili resmi bir açıklama yapılmış değil. Ancak satış rakamlarının çok düşük olması ve Steam’in web sitesinden makinelerin kaldırılmış olması projenin sonuna geldiğini doğrular nitelikte.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum