Yatırım yapmaya başla!

Valve’nin Steam Link Hizmeti Bilgisayarınızı Bulut Sunucusuna Çevirecek!

Oyun devi Valve, Steam Link hizmeti ile bilgisayarınızdaki oyunları başka cihazlardan oynamanıza imkan sağlayacak.
Valve’nin Steam Link Hizmeti Bilgisayarınızı Bulut Sunucusuna Çevirecek!

Çevrimiçi oyun platformu Steam’in geliştiricisi Valve, bu yola milyonlarca kullanıcıya ulaşıyor. Oyun mağazası dendiğinde en büyük platform olarak göstereceğimiz Steam, geleceğe dair pek çok ses getirecek projeye sahip. Öyle görünüyor ki önümüzdeki dönemde oyun servislerinin sektörde çok daha aktif bir şekilde rol aldığına tanık olacağız. Şirket Steam Link Anywhere adlı hizmeti ile kullanıcıların oyunları çok daha geniş yelpazede oynamasını sağlayacak.

Diğer yandan Google’ın da bu alana yönelik önemli yatırımlar yaptığı biliniyor. Şirketin Project Stream hizmetini tanıtmasına birkaç gün kala Valve, kendi kişisel çözümü hakkında yeni bir açıklama yaptı. Kullanıma sunulacak yeni servis ile Steam kullanıcıları sahip olduğu oyunları pek çok farklı cihazda oynama imkanına sahip olacak.

Valve’den Kullanıcılara Bulut Çözümü

Valve’den Kullanıcılara Bulut Çözümü

Dünya genelinde faal olarak oyun oynayan milyonlarca Steam kullanıcısı için Valve’den çok kullanışlı bir servis geliyor. Steam Link Anywhere servisi ile kullanıcılar, Steam kütüphanesinde bulunan oyunları, başka bir bilgisayar, Android TV ya da akıllı telefon gibi cihazlardan oynama imkanına sahip olacak. Buradan anlaşılacağı üzere sahip olduğunuz kişisel bilgisayar, Valve’nin hizmeti sayesinde bir bulut servisine dönüşecek.

Geliştirilen sistem henüz beta sürümünde ve iOS, Apple TV gibi platformlarda kullanılır durumda değil. Ancak önümüzdeki günlerde buradaki kullanıcılara da Valve’nin ulaşması bekleniyor. Aslında Steam Link hizmeti daha önce Valve’nin aktif olarak kullandığı bir hizmetti. Ancak bu hizmette kullanıcıların başka cihazdan oyun oynamaları için aynı ağa bağlı olmaları gerekiyordu. Ancak adından da anlaşılacağı üzere Steam Link Anywhere hizmetinde aynı ağa bağlı olma şartı ortadan kalkıyor.

Lokal ağlarda son derece verimli bir performansa sahip olduğu bilinen Steam Link projesinin, yeni sistemde nasıl performans göstereceği ise merak konusu. Burada hiç kuşkusuz kullanıcıların gerek sunucu bilgisayar gerekse de bulundukları lokasyondaki internet hızları büyük önem arz ediyor. Kurulacak olan ağın herhangi bir bölgesinde, internet altyapısından kaynaklı bir yavaşlama oyun deneyimini olumsuz yönde etkileyecektir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Hobi - Eğlence kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum