Yatırım yapmaya başla!

Valve Mesajlaşma Uygulaması Steam Chat’i Mobil için Sundu

Valve’ın oyun platformu Steam’in sohbet uygulaması, iOS ve Android kullanıcılarına sunuldu.
Valve Mesajlaşma Uygulaması Steam Chat’i Mobil için Sundu

Çevrimiçi oyun oynayanlar için anlık sohbet uygulamalarının büyük yeri olduğunu söyleyebiliriz. Oyuncuların birbirleri ile yazılı ve sesli iletişimi için platformların sohbet uygulaması olması gerekiyor. Sektörün önde gelen servisi Steam’in masaüstü için sunmuş olduğu sohbet uygulaması şimdi de mobil için geldi. Geçtiğimiz yıl Steam Chat, masaüstü kullanıcılar için yayınlanmıştı.

Şimdi ise akıllı telefon yoluyla kullanıcılara yeni bir yol açılıyor. Halihazırda bu alanda Discord, milyonlarca kullanıcıya hizmet veriyor. Discord ile oyuncular, arkadaşları ile sesli ve yazılı olarak iletişime geçebiliyor. Kullanıcılarını başka bir servise kaptırmak istemeyen Valve ise Steam’in sohbet uygulamasını iOS ve Android platformları için geliştirdi. Bir sohbet uygulamasında olması gereken pek çok özelliğe Steam Chat’te yer verilmiş diyebiliriz.

Steam Chat Masaüstünden Sonra Mobilde

Steam Chat Masaüstünden Sonra Mobilde

Steam geçtiğimiz yıl sohbet uygulamasını masaüstü platformu için yayınlamıştı. Ancak günümüzde akıllı telefon kullanımının son derece yaygın olması, platformların mobil uygulamalarının geliştirilmesini gerekli kılıyor. Steam’in mobil için geliştirdiği sohbet uygulamasında, masaüstü sürümünde bulunan pek çok özelliğe yer verilmiş.

Sohbet uygulamalarının büyük bölümünde bulunan, kullanıcılar arası fotoğraf, video ve yazılı iletişim yine Steam Chat’in mobil sürümünde mevcut. Kullanıcılar birbirlerini arkadaş olarak ekleyebiliyor. Bununla beraber grup sohbetleri yapmak mümkün. Özellikle kalabalık kullanıcılara sahip oyun toplulukları için grup sohbeti son derece kullanışlı olacaktır.

Steam’in Hedefinde Discord Var

Steam’in Hedefinde Discord Var

Çevrimiçi oyunlara meraklı olan kullanıcının mutlaka kullandıkları uygulamalardan birisi hiç kuşkusuz Discord olmakta. Daha önce Steam’in adeta tekel konumunda olan piyasada zaman içerisinde pek çok rakip ortaya çıktı. Son olarak Epic Games’in çevrimiçi mağaza kurması ve Steam ile dişe diş rekabet etmek için uğraştığı biliniyor. Steam ise kullanıcılara ihtiyacı olan tüm özellikleri bir arada sunmak istiyor.

Steam Chat ile Discord’un en önemli kozunu elinden almak isteyen Valve, nasıl sonuç alacak bekleyip göreceğiz. Valve geçtiğimiz günlerde PC oyunlarını mobile taşıyan uygulaması Steam Link’i yeniden App Store’da yayınlamıştı. Bununla beraber sohbet uygulamasının da iOS ve Android için yayınlanması, Valve’ın son dönemde mobil platformlara odaklandığını gösteriyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Hobi - Eğlence kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum