Yatırım yapmaya başla!

Valve Oyun Platformu Steam için Ayrı Bir Haber Bölümü Oluşturuyor

Valve, Steam için kullanıcıların oyunlara dair haberleri takip edeceği News Hub adına yeni bir alan oluşturuyor.
Valve Oyun Platformu Steam için Ayrı Bir Haber Bölümü Oluşturuyor

Oyun dünyasının son yıllarda dijital servisler üzerinde şekillendiğini söyleyebiliriz. Bu servislerin arasında kullanıcı sayısıyla Steam’in büyük bir paya sahip olduğu biliniyor. Valve’ın sahibi olduğu Steam, binlerce oyuna ev sahipliği yapıyor. Son dönemde Epic Games’in oyun mağazası Steam ile rekabette sıkça adından söz ettirmeye başladı. Steam ile yeni özellikler sunarak kullanıcılarını rakibine kaptırmak istemiyor.

Epic Games hem geliştiricilerden aldığı düşük komisyon oranı hem de oyunlar üzerinde yaptığı indirimler ile sıkça gündeme geliyor. Steam ise bünyesinde bulunan oyunlara dair yeni bir alan oluşturuyor. News Hub adı verilen bu alan ile platformda yer alan oyunlara dair tüm gelişmeleri takip etmek mümkün olacak.

Steam Yeni Haber Merkezi Oluşturuyor

Steam Yeni Haber Merkezi Oluşturuyor

Son dönemde Steam’in oyuncuların ilgisini çekecek yenilikler yaptığına tanık oluyoruz. Şirket geçtiğimiz günlerde uzun bir aradan sonra arayüzünde radikal değişiklik yapmış ve farklı bir görünüme bürünmüştü. Yeni arayüz sayesinde kullanıcılar oyunlara dair daha fazla bilgi sahibi olabiliyor ve arama deneyimi iyileştiriliyor. Bu çerçevede kullanıcıların beğenisine yeni bir hizmet daha sunuluyor. Kullanıcıların kendi zevklerine yönelik olarak News Hub adı ile haber alanı oluşturuldu.

Adından da anlaşılacağı üzere kullanıcılar bu alandan seçtikleri oyunlara dair tüm gelişmelere ulaşabilecek. Etkinlikler, güncellemeler ve daha fazlası oluşturulan bu alanda kullanıcılara sunulacak. News Hub bölümü oyunlar ile beraber Steam’e dair gelişmeleri de kullanıcılara aktaracak. Bu bölümün kullanıcıların seçimine uygun bir şekilde özelleştirilmesi ise dikkat çeken ayrı bir detay.

Steam kullanıcıları bilgi sahibi olmak istedikleri konuya dair filtreleme işlemi yapabiliyor. News Hub özelliği şu an için Steam Labs bölümünde deneme aşamasında. Test sürecinin tamamlanması ile beraber yeni haber kaynağının Steam genelinde sunulması planlanıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Hobi - Eğlence kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum