Yatırım yapmaya başla!

Valve Steam’in Arayüzünde Radikal Değişiklikler Yapmaya Hazırlanıyor

Oyun dünyasının önde gelen çevrimiçi platformu Steam, oyun kütüphanesini yeniden tasarlayacağını açıkladı. Yeni arayüzden ilk görüntüler ortaya çıktı.
Valve Steam’in Arayüzünde Radikal Değişiklikler Yapmaya Hazırlanıyor

Dünyanın en büyük çevrimiçi oyun platformu olan Steam’in arayüz konusunda son derece geleneksel davrandığı biliniyor. Platformun sahibi olan Valve, yaptığı son açıklama ile yıllar boyu süregelen tasarımın değişeceğini duyurmuş oldu. Oyunların görüntülendiği Steam kütüphanesinin arayüzünde değişiklikler yapılacağını duyuran Valve, yapılacak olan değişikliklere dair önemli bilgilendirmelerde bulundu.

Valve’i bu karara alan etkenlerin başında ise hiç kuşkusuz son dönemde sayısı artan rakipleri geliyor. Özellikle Epic Store ve geçtiğimiz günlerde tanıtılan Google Stadia, Steam’i değişiklik yapmaya zorluyor gibi görünüyor. Paylaşılan görsellerde hem görünüm olarak hem de kullanım deneyimi olarak iyileştirmeler yapıldığı görülüyor. Geçtiğimiz günlerde Steam Link hizmetini duyuran Valve, son günlerde çalışmalarına hız vermiş görünüyor.

Steam Yeni Yüzüyle Geliyor

Steam Yeni Yüzüyle Geliyor

Steam’in 10 yıldan fazla zamandır aynı arayüz ile faaliyet gösterdiği biliniyor. Bu açıdan bakıldığında arayüzün yeniden tasarlanıyor olması Steam için radikal bir karar olarak değerlendirilebilir. Valve yeni arayüzün daha kullanıcı dostu bir arayüz olacağını söylerken, oyun sütununun yerini koruyacağını belirtiyor. Görsellere göz atıldığında arkadaş listesinin kütüphane bölümüne transfer olacağı görünüyor.

Bu durum kullanıcıların birbirleri ile daha pratik bir şekilde iletişime geçmesine neden olacaktır. Arayüzde göze çarpan yeniliklerden biri ise etiket özelliği olacak. Sosyal medya dünyasında sıkça kullanılan etiket özelliği, yeni arayüzün yayınlanması ile beraber Steam’de kendisine yer bulacak. Bu özellik ile kullanıcılar Steam mağazasındaki yüzlerce oyun arasından etiket kullanımı ile istedikleri oyunu satın alıp oynama imkanı bulacak.

Arayüzde yer verilmiş yeniliklerden birisi ise Steam Etkinlikleri sayfası olmuş. Bu sayfa üzerinden kullanıcılar yaklaşan turnuvalar ve sahip oldukları oyunlara gelen güncellemelere dair bilgi sahibi olabilecekler. Epic Games’in kendi oyun mağazasında sürekli yenilikler yapması Valve’nin dikkatini çekmiş görünüyor. Üzerinde çalışılan arayüzün ne zaman kullanıma sunulacağına dair henüz resmi bir açıklama yapılmış değil. Ancak Valve’nin bu yılın sonuna doğru yeni arayüz güncellemesini yayınlaması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Hobi - Eğlence kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum