Yatırım yapmaya başla!

Valve Oyun Üretimi Konusundaki Uzun Sessizliğini Bozmaya Hazırlanıyor

Popüler oyun geliştiricisi Valve, son dönemde kendisine yöneltilen eleştirilere cevap verdi ve yeni oyunların yolda olduğunu açıkladı.
Valve Oyun Üretimi Konusundaki Uzun Sessizliğini Bozmaya Hazırlanıyor

Dünyanın önde gelen oyun geliştiricilerinden biri olan Valve, uzun süredir yeni oyun çıkarmadığı için yoğun eleştiriler almaya başlamıştı. Şirket oyun geliştirmekten ziyade Steam’in daha iyi bir platform haline gelmesi için çeşitli yenilik ve güncellemelerde bulunuyordu.

Son olarak hile yaptığı tespit edilen binlerce Steam hesabının gözünün yaşına bakmayan Valve, önümüzdeki günlerdeki yol haritasıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Şirket son dönemdeki sessizliğinden dolayı oyun dünyasında kendisine yönelik çıkan dedikoduların farkında olduğunu açıkladı.

Valve Dedikodulara Cevap Verdi

Valve Dedikodulara Cevap Verdi

Bir süredir Valve’nin efsane oyunu Half Life 3’ün hazırlıklarına başladığına yönelik çeşitli söylentiler dolaşmaktaydı. Şirket yetkililerinden Jeep Barnett yapılan söylentilere cevap olarak “Çıkan bütün dedikoduların ve yapılan şakaların farkındayız, çünkü hepimiz forumları takip ediyor ve birbirimizle paylaşıyoruz” diyerek olan bitenlere kulaklarını tıkamadıklarını ifade etti.

Ayrıca Valve’nin oyun çıkarma konusundaki sessizliği, şirketin yeni bir oyun çıkarması halinde beklenen ilgiyi göremeyeceği yorumlarına neden olmuştu. Bu tarz yorumlara da cevap veren şirket yetkilileri, “Geçtiğimiz birkaç yıl boyunca yaptığımız yatırımlar, oyunlarımızı oynayan müşteriler tarafından önemli görülmedi. Ancak Steam’de, müşteri ilişkilerini geliştirmek için çok zaman harcadık. Zorlu bir süreçti ve birçok insanla çalışarak geliştirmeler yaptık. Artık şirket olarak oyunlara daha çok yatırım yapabileceğimiz ve daha çok odaklanabileceğimiz bir yerdeyiz.” diyerek oyun tutkunlarına yeni yapımların gelebileceğinin müjdesini vermiş oldular.

Valve Çıkardığı Oyunlar ile Adından Söz Ettirecek

Valve Çıkardığı Oyunlar ile Adından Söz Ettirecek

Valve son olarak 2013 yılında DOTA 2 ile sahneye çıkmış ve dünya genelinde büyük beğeni toplamayı başarmıştı. O günden bu yana çok fazla sesi çıkmayan şirketin yeniden harekete geçtiği görülüyor.

Kendilerine yöneltilen eleştiri ve söylentilerin farkında olduklarını belirten Valve yetkilisi Brandon Reinhart “Sadece konuşmaktan ve yapacağımızı söylemekten ziyade, o şeyi yapma yolunda ilerliyoruz. Gerçekten kaliteli oyunları piyasaya sürdükçe, şirkete karşı olumlu bir algının kendiliğinden oluşacağını düşünüyorum” diyerek konuşmaktan çok çıkaracakları oyunlar ile adından söz ettireceklerini ifade etti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Hobi - Eğlence kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum