Yatırım yapmaya başla!

VR Dünyasının Yeni Üyesi Yolda: Valve Index Duyuruldu

Dünyaca ünlü oyun şirketi Valve, kendi geliştirdiği VR seti Valve Index’i duyurdu.
VR Dünyasının Yeni Üyesi Yolda: Valve Index Duyuruldu

Dünyanın en büyük oyun geliştiricilerinden biri olan Valve, oyunculara yönelik son teknoloji ürünler geliştirmeye devam ediyor. Bilindiği üzere Valve aynı zamanda dev çevrimiçi oyun servisi Steam’in de sahibi konumunda. Oyun dünyasında son teknoloji VR ürünlerine olan ilgi ise hızla artıyor. Valve ise kendi VR seti olan Valve Index’in duyurusunu yaptı.

Şirket yakın zamanda satışa sunacağı ürünle ilgili ilk görseli Steam’in web sayfası üzerinden paylaştı. Yapılan paylaşımda yeni VR setinin Mayıs ayı içerisinde çıkacağından başka herhangi bir bilgiye yer verilmemiş. Şirket ayrıca VR alanında HTC ile beraber uzun zamandır ortak çalıştığı biliniyor. Ancak tanıtılan bu ürün birebir Valve’nin kendi geliştirdiği bir VR seti.

Valve Index’in Tahmin Edilen Özellikleri

Valve Index’in Tahmin Edilen Özellikleri

Valve’nin paylaştığı görseldeki VR cihazında geniş açıya sahip kamera olması yüksek ihtimal 4 bölme bulunuyor. Daha önceki Oculus Quest ve diğer ikinci nesil VR cihazlarda da bulunan bu kameralara, çıkacak olan Valve Index’te de yer verilmiş. Gözden kaçmayan bir diğer yadetay ise ayar yapılmasına olanak sağlayan sürgü olmakta. Bu sürgü ile cihazın mercekleri arasındaki mesafenin ayarlanabildiği tahmin ediliyor.

Bu ayrıntılardan hariç olarak cihazın teknik özellikler ve çevresel birimlerine dair herhangi bir bilgi mevcut olmamakta. Valve Index ile ilgili çok daha net bilgilere sahip olmak için Mayıs ayında yapılacak resmi duyuruyu beklemek gerekiyor. Dünyanın en büyük çevrimiçi oyun mağazası Steam’e sahip olan Valve, kullanıma sunacağı VR ürünü ile kullanıcılarına apayrı bir deneyim sunacaktır.

Valve Index, VR alanında çıkan ilk cihaz değil. Daha önce Sony’nin geliştirdiği PlayStation VR, kısa sürede beklentileri karşılamış ve satış rakamları ile Sony’i mutlu etmiş durumda. Ayrıca Oculus ve HTC gibi dev şirketlerin geliştirmiş olduğu VR ürünlerini düşünecek olursak, Valve’yi sıkı bir rekabetin beklediğini söyleyebiliriz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Hobi - Eğlence kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum