Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Valve’nin VR Seti Index’in Donanımsal Özellikleri Ortaya Çıktı

Valve tarafından geliştirilen VR cihazı Index’in teknik özelliklerine dair yeni bilgiler geldi.
Valve’nin VR Seti Index’in Donanımsal Özellikleri Ortaya Çıktı

Sektörün önde gelen oyun geliştiricisi Valve, geçtiğimiz günlerde bizzat kendi geliştirdiği VR cihazı Index’i duyurmuştu. Ancak cihazın cıkış tarihi haricinde herhangi bir özellik gün yüzüne çıkmamıştı. Gelen son haberler Valve Index’in bazı teknik özelliklerinin belli olduğu yönünde. Cihazın görseli Valve’nin Steam platformu üzerinden sızdırılmıştı.

VR özellikli cihazlar son dönemde daha sık bir şekilde karşımıza çıkmaya başladı. Sanal gerçeklik deneyimi sunan setler, yüksek donanım istiyor. Cihaz kullanıcıların hareketlerini herhangi bir sensöre ihtiyaç duymadan algılayacak şekilde geliştirilmiş. Ayrıca kendi ses sistemine sahip olan Valve Index, beraberinde joystick ve dock istasyonunu gerekli kılıyor.

VR Setin Teknik Özellikleri

VR Setin Teknik Özellikleri

Valve Index’in nasıl çalışacağına değinecek olursak, oldukça yüksek konfigürasyona sahip bir kişisel bilgisayar gerektiğini söyleyebiliriz. Cihazın önerilen ve minimum gereksinimlerine dair bilgiler ürünün Steam sayfasında paylaşıldı. Gelen bilgiler arasında dört çekirdekli GTX 1070 sınıfında ekran kartı gereksinimi dikkat çekiyor. Bahsi geçen ekran kartı bugün itibariyle 5 bin liraya yakın bir ücret ile satılıyor.

Minimum sistem gereksinimlerine gelecek olursak, 8GB RAM, GTX 970 ya da Radeon RX 480 ekran kartının gerektiği belirtiliyor. Steam’in sahibi olan Valve, çevrimiçi platformda VR destekli oyunlara daha fazla yer verecektir.

Oyun devinin çıkacak olan VR setinin 1 Mayıs’ta resmi olarak tanıtılması bekleniyor. O tanıtım ile çok daha fazla bilgiye sahip olacağız. Index kaskının son kullanıcıya ulaşacağı tarih ise 15 Haziran olarak gösteriliyor. Henüz cihazın fiyatının ne kadar olacağı belli değil. Yapılacak resmi duyuru ile Valve Index’in fiyatı açıklanacaktır.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Hobi - Eğlence kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum