Yatırım yapmaya başla!

Valve Hile Yaptığı Tespit Edilen Binlerce Steam Hesabını Uzaklaştırıyor

Popüler oyun platformu Steam’de hile ve kural ihlali yaptığı tespit edilen 100 bine yakın hesap Valve tarafından banlandı. İşte detaylar…
Valve Hile Yaptığı Tespit Edilen Binlerce Steam Hesabını Uzaklaştırıyor

Son yıllarda çevrimiçi oyun platformlarının hızla yayıldığına tanıklık ediyoruz. Bunlar arasında en popüler olanı ise hiç kuşkusuz Valve’nin platformu Steam olmakta. Platform binlerce oyuna ev sahipliği yaparken, yıl içerisinde yaptığı çeşitli indirim günleriyle de kullanıcılarına uygun fiyattan oyun satın alma imkanı sağlıyor.

Geçtiğimiz aylarda ortaya çıkan güvenlik açığı ile kullanıcılarını tedirgin eden platformda, kural ihlali ve çeşitli hileler yapan binlerce kullanıcıya da rastlamak mümkün. Son zamanlarda hile yapan kullanıcı sayısında yaşanan hızlı artış Valve’yi de harekete geçirdi. Platform yetkililerinden gelen bilgilere göre Steam’den binlerce hesap uzaklaştırılıyor.

100 Binden Fazla Hesap Banlandı

100 Binden Fazla Hesap Banlandı

Steam DB tarafından açıklanan raporda Valve’nin hileye yapan hesaplara karşı yaptırımlarını hızla artırdığı görülüyor. Sadece son bir haftalık süreçte 30 bine yakın hesap Valve tarafından Steam’den uzaklaştırıldı.

Açıklanan veriler bu yıl Haziran ayından itibaren 100 bini aşkın hesabın banlandığını ortaya koyuyor. Şirketin geçtiğimiz yıl içerisinde 40 binden fazla hesabı banladığı biliniyor. Son dönemde Steam’de banlanan hesap sayısına bakıldığında, kural ihlali yapan kullanıcılarda büyük artış yaşandığı görülüyor.

Platformun Büyümesi Ban Sayısını da Artırıyor

Platformun Büyümesi Ban Sayısını da Artırıyor

Valve binlerce Steam hesabını uzaklaştırırken VAC sistemini kullanıyor. Kısaltması ‘Valve Anti Cheat’ olan sistem, oyun esnasında hile ve kural ihlali yapan kullanıcıları otomatik olarak tespit ediyor ve platformdan uzaklaştırıyor. Son dönemde Steam’den uzaklaştırılan hesapların büyük bölümü VAC ile gerçekleşiyor.

Uzaklaştırılan hesap sayısında yaşanan artışa sebep olarak ise Steam’de çok oyunculu oyunların hızlı bir şekilde artışı gösteriliyor. Hile yapan kullanıcı sayısında yaşanan artış sonrası Valve’nin çok daha titiz davrandığı ve kimsenin gözünün yaşına bakmadığı görülüyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Hobi - Eğlence kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum