Yatırım yapmaya başla!

Valve, CS:GO’da Gürültü Kirliliği Yapan Oyuncuları Susturacak

Valve popüler oyunu CS:GO’da gürültü kirliliği yapan oyunculara karşı harekete geçiyor.
Valve, CS:GO’da Gürültü Kirliliği Yapan Oyuncuları Susturacak

Video oyun endüstrisi pek çok yapıma ev sahipliği yapıyor. Dünyaca ünlü geliştiriciler birbirinden iddialı oyunları piyasaya sürüyor ve milyonlarca kişinin beğenisini toplamayı başarıyor. Sektörün önde gelen geliştiricileri arasında Valve’ı gösterebiliriz. Şirketin en sevilen oyunlarından birisi ise serinin son oyunu Counter Strike: Global Offensive olmakta.

CS:GO, ilk çıktığı dönemdeki gibi yoğun bir şekilde oynamasa da halen Steam’in en çok oynanan oyunları arasında yer alıyor. Dünyanın dört bir yanından oyuncuları kendisine çeken CS:GO sunucularında her yaş grubundan insan bulunuyor. Bilindiği üzere oyunda kullanıcılar arasında sesli iletişim imkanı mevcut.

Tabi pek çok kişi bu özelliği kötü amaçlı olarak kullanabiliyor. Abartılı seslendirmeler yapan, karşısındaki oyuncuya küfür eden ya da rahatsız edici müzikler yayınlayan kişiler oyun deneyimini olumsuz yönde etkileyen başlıca faktörler arasında yer alıyor. Kullanıcılardan gelen şikayetler sonucu Valve bu sorunu çözecek adımlar atmaya hazırlanıyor.

Valve Gereksiz Gürültünün Önüne Geçecek

Valve Gereksiz Gürültünün Önüne Geçecek

Valve tarafından yapılan son açıklama ile CS:GO’da oyun içi rahatsızlık veren kişilerin susturulacağı ifade edildi. Karşı tarafa rahatsızlık veren ve gürültü kirliliği yapan bu kişiler geliştirilecek olan sistem sayesinde otomatik olarak susturulacak. Rahatsızlık veren kişiler oyuncular tarafından kötüye kullanım raporunda oylanacak. İlk seferde bu kişiler oyun tarafından uyarı alacak.

Rahatsızlık vermeye devam ettikleri takdirde bu kişilerin çıkardığı sesler kimse tarafından duyulmayacak. Şirketten yeni uygulama ile ilgili yapılan açıklamada, “Raporlarla yönlendirilecek yeni sistem, oyuncuların iletişim için kendi standartlarını oluşturmalarına olanak sağlıyor” ifadelerine yer verildi. Kullanıcılar yeni araç sayesinde ‘küfürlü iletişim’ başlığı altında bildirimlerde bulunabilecek. Bu da oyun deneyimini şüphesiz olumlu yönde etkileyecektir.

CS:GO oyuncularının uzun zamandır başını ağrıtan bu soruna dair Valve’ın yeni böyle bir çözüm getirmesi memnuniyetle karşılanacaktır. Aslında bu kişiler halihazırda manuel olarak engellenebiliyor. Ancak bunu yapana kadar ilgili kişiler fazlasıyla rahatsızlık vermiş oluyordu. Oyuncular ise bu sorunun sadece CS:GO ile sınırlı olmadığını multiplayer moduna sahip FPS türündeki oyunların büyük bölümünde yaşandığını belirtiyor. Pek çok kişi duyduğu rahatsızlık nedeniyle oyunu bırakma noktasına gelebiliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Hobi - Eğlence kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum