Yatırım yapmaya başla!

Valentino Balboni’den Lamborghini Aventador SVJ’ye Muazzam Bir Egzoz Sistemi!

Lamborghini'nin efsane emekli test şefi Valentino Balboni, Aventador SVJ için hazırladığı özel egzoz sistemi sesi kadar fiyatıyla da etkiliyor.
Valentino Balboni’den Lamborghini Aventador SVJ’ye Muazzam Bir Egzoz Sistemi!

Valentino Balboni efsanesi yeniden dirildi! Bilmeyenler için Balboni, İtalyan markanın eski test şefiydi. Bunun da anlamı fabrikadan çıkan eşsiz spor arabalar bu kişinin onayı ve testinden geçiyordu. 70 yaşındaki teknik kişi, 40 yıllık Lamborghini hayatından sonra 2008 yılında emekliye ayrılmıştı.

Balboni, Lambo’lara hakim olan ve onları tanıyan en iyi kişilerden biridir. O yüzden modeller üzerinde yapılacak satış sonrası değişimlerin de bir nevi ustasıdır. Eski şef 2016 yılında Aventador SV’ye yaptığı “egzoz müzikali”ni şimdi boğaların tanrısı SVJ’ye uygulayacak.

Resme bakınca bunun bir egzoz olduğuna inanmak zor.

Valentino Balboni Egzoz Sistemi Aventador SVJSanat her yerde sanattır diyerek, bu egzoz bir müzik aletine benziyor. Lamborghini Aventador’un artık son varyantı SVJ’lerin sadece 63′ü yararlanabilecek. Öncesinde Aventador SV için bu sayı 30’du. VB egzoz sistemi tamamen titanyumdan üretilmiş.

Ses konusunda karışık duyguların “aşırı” tarafının yaşanacağı söylendi. VB, özel olarak kendi yaptığı egzoz sisteminde aracın ağırlığına zarar değil katkı yaptığını söyledi. Zira standart bir egzoz VB’ninkine göre 15 kg daha ağır. Ciddi bir tasarruf.

63 SVJ’ye takılacak egzozların İtalya için 15’nin imzalı olacağının altı çizildi!

Valentino Balboni Egzoz Sistemi Aventador SVJAventador SVJ’nin kavuşacağı Valentino Balboni egzoz sisteminin ne kadara mal olacağı bilinmiyor. Yalnız tahminler 5 rakamlı! O da en az 100.000 dolar dersek, ortaya absürt bir şey çıkıyor.

SVJ Roadster 570.000 dolara, SVJ Coupe 520.000 dolara satıldığını düşünürsek bir egzoz için astronomik bir rakam. Toplamda 1.700 adet üretilecek olan Lamborghini Aventador SVJ’nin dağılımı 900 coupe 800 roadster şeklinde.

Bize göre dünyanın en iyi doğal emişli 6.5L V12’sinin konulduğu süper spor model, 2.8 saniyede kalkış yapmayı başarıyor. Ferrari’nin son SF90 Stradale’sinin 1.000 beygirle 2.5 saniyedeki kalkışana oranla, Lambo’nun 770 ps’lik gücü, sanırız daha sağlam işler yapıyor!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum