Yatırım yapmaya başla!

Dünyaca Ünlü Marka Vakko’nun Satış Görüşmeleri Hızlandı!

Dünya devi Vakko'nun satış görüşmelerinin hızlandığı ve alıcılar arasında Arap şirketlerin daha iştahlı olduğu öğrenildi. Haberin detayları şöyle...
Dünyaca Ünlü Marka Vakko’nun Satış Görüşmeleri Hızlandı!

2017 yılının Ağustos ayında, danışmanlık sözleşmesi imzalayan ünlü Türk markası Vakko’nun satışı için görüşmelerin hızlandığı öğrenildi. Edinilen bilgilere göre, birçok yatırımcının ilgisini çeken şirketin talipleri arasında Ortadoğulu fonların ön planda olduğu biliniyor.

Vakko’nun satış işlemlerinin danışmanlığı için Ağustos 2017’de Credit Suisse International ile sözleşme imzalanmıştı.

Ünlü markanın satışı uzun zamandır gündemdeydi. Kaynaklara göre hisselerin tamamının veya bir kısmının satışı ile ilgili olarak potansiyel yatırımcılarla şirket bilgilerinin paylaşılmaya başlandığı öğrenildi. Birçok fonun Vakko’ya talip olduğu fakat körfez ülkelerinin daha ilgili olması dikkat çekti.

Cem Hakko‘nun satış için çok heyecanlı olduğu ve iştahlı bir alıcı çıktığında satışın gerçekleşeceği öğrenildi.

Cem Hakko, Vakko Tekstil’in değeri için kulislerde konuşulan fiyatın 250-300 milyon Euro civarında olduğunu söyledi. Son zamanlarda Türkiye perakende sektöründe önemli bir alım gerçekleşmediğini söyleyen Hakko, bu noktada ülke konjonktürünün baskın olacağını belirtti. Şirkete 2014 yılında Jaklin Güner‘in CEO olarak atanmasından sonra da, performansının atağa geçtiği biliniyor.

%86,22’si Vakko Tekstil’e ait olan Vakko Holding’in %10,48’i VAKKO koduyla Borsa İstanbul’da işlem görüyor.

Dünya devi bir marka olan Vakko, 1934 yılında Vitaly Hakko tarafından kuruldu. Özellikle Şapka Devrimi’nin ardından kurduğu şapka mağazasıyla ticari alanda sağlam bir yer edindi. Şapka takmanın modası geçtikten sonra ise eşarp satarak iş hayatına devam etti.

Şu anki geldiği konuma bakacak olursak, dünyanın en ünlü markalarından biri olan Vakko’nun girdiği yolda oldukça başarılı ilerlediğini görebiliriz. %10,48’i halka açık olan Vakko’nun, sadece 2017 yılında %50’den fazla prim yaptığı biliniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Moda kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum