Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Vakıfbank, Yeni İhraç Hareketi için SPK Onayı Arıyor

Türkiye Vakıflar Bankası bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden faiz içeren pay dışında sermaye piyasası aracı işlemlerine ilişkin bildirim paylaştı. İşte detaylar;
Vakıfbank, Yeni İhraç Hareketi için SPK Onayı Arıyor
HABER GİRİŞ

Türkiye Vakıflar Bankası bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden faiz içeren pay dışında sermaye piyasası aracı işlemlerine ilişkin bildirim paylaştı. Bu kapsamda Vakıfbank (VAKBN), Sermaye Piyasası Kurulu’ndan (SPK) aldığı onayla 50 milyar lira tutarında borçlanma aracı ihraç tavanı belirledi.

Banka, yönetim kurulu kararıyla bu çerçevede 91 gün vadeli 200 milyon lira nominal değerli finansman bonosu ihraç etme ve halka arz etme kararı aldı.

İhraç işlemi, Türkiye merkezli Vakıf Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından aracılık edilerek gerçekleştirilecek.

Planlanan bono ihraç tarihi 22 Temmuz 2024 olarak belirlenirken, satışın tamamlanması ise 24 Temmuz 2024 tarihinde gerçekleşecek. Banka, nominal değerli finansman bonolarının ihraç ve halka arz edilmesi amacıyla Sermaye Piyasası Kurulu’na başvuru yapıldığını bildirdi.

Bankanın Fitch Ratings tarafından AA (tur) notu ile 26 Temmuz 2022’de derecelendirildiği de KAP bildirisinde yer aldı.

GCM Yatırım Banner

Borsada VAKBN koduyla işlem gören şirket payları yatırımcısına yıllık bazda yüzde 116,03 oranında kazanç sağladı. Hisse aylık bazda yüzde 2,48, haftalık bazda ise yüzde 4,89 oranında yükseliş gösterdi.

11 Temmuz’daki işlemlerine 22,52 liradan başlayan VAKBN hissesi TSİ 17.06 itibarıyla yüzde 4,13 artışla 23,2 lirayı test etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın