Yatırım yapmaya başla!

Ziraat’ın Ardından Vakıfbank da Kredi Kartı Borçlarını Yapılandıracağını Duyurdu

Ziraat Bankası'nın ardından Vakıfbank da kredi kartı borçlularına 24 aya kadar %1,10 ve 60 aya kadar %1,20 faizle yapılandırma paketi sunacak.
Ziraat’ın Ardından Vakıfbank da Kredi Kartı Borçlarını Yapılandıracağını Duyurdu

Vakıfbank’tan kredi kartı borçlularını ilgilendiren çok önemli açıklamalar geldi. Geçtiğimiz hafta Ziraat Bankası kredi kartı borcu olup da ödemede sıkıntı yaşayan vatandaşların imdadına yetişecek yapılandırma açıklamasında bulunmuştu.

Ziraat Bankası Birleştiren İhtiyaç Kredisi çatısı altında, bireysel kredi vererek, borçların yeniden yapılandırılacağını bildirdi. Faiz oranlarını ise 24 ay vadelilerde %1,10, 60 ay vadelilerde %1,20 olarak açıkladı. Ziraat Bankası’nın ardından Vakıfbank da kredi kartı borçları, bireysel ve ticari kredileri yapılandıracağını duyurdu.

Kredi kartı borcu yapılandırmasına katılan kamu bankalarının arasına Vakıfbank da eklendi.

Bankadan yapılan açıklamada; bireysel kredi kartlarını ödeme kolaylığı sağlanması, bireysel ve ticari kredilerin yapılandırılması ve takipteki ticari kredi faizlerinin sıfırlanması amacıyla, “Yanında Güç Paketi” şeklinde bir programın uygulanacağı bildirildi.

Söz konusu paket kapsamında kredi kartı borçlularına 24 aya kadar yüzde 1,10, 60 aya kadar %1,20 faiz uygulanacak. Sunulan hizmetten Vakıfbank bireysel kredi kartı müşterileri ile diğer bankalardaki 2018 yılının Aralık döneminde borcu olan kişiler faydalanacak.

31 Aralık 2018 tarihinden önce 100 bin TL’nin altında, takibe düşen kredilerde faiz sıfırlama imkanı sunulacak.

Buna göre 2018 yılı tamamlanmadan önce 100 bin liranın altındaki kredisi takibe düşen müşterilerden, borçlarını peşin veya 12 aya kadar taksitle ödemek isteyenlerin, takibe aktarım sonrası tüm faizleri sıfırlanacak. Bu kampanyadan yararlanmak isteyen müşterilerin en geç 30 Nisan’a kadar başvurularını yapması gerekiyor.

Borçları 3 milyon liranın altında olup da 2018 yıl sonu itibarıyla ödemelerinde, 31 gün ve daha fazla aksama olan müşterilere 6 aya varan ödemesiz dönemle yapılandırma hakkı tanınacak. Bireysel müşteriler borçlarını 3 ay ödemesiz dönem ile 36 aya varan vadelerle yapılandırabilecek. Ticari müşteriler ise 6 ay ödemesiz olarak 60 aya kadar aylık %0,98’den başlayan faiz oranlarıyla kredi kullanabilecekler.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Bankalar kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum