Yatırım yapmaya başla!

Vakıfbank Bireysel İhtiyaç ve Konut Kredisi Faizlerini Üçüncü Kez İndirdi!

Bireysel ihtiyaç ve konut kredisi faizlerinde üçüncü kez indirime giden Vakıfbank; maaş müşterileri için %1,25'e düşürdüğü oranı, bu kapsamda bulunmayanlar için %1,35'e çekti.
Vakıfbank Bireysel İhtiyaç ve Konut Kredisi Faizlerini Üçüncü Kez İndirdi!

TCMB’nin faiz oranlarını düşürmesiyle birlikte pek çok bankadan indirim beklentileri artmıştı. Kısa zaman içinde ard arda konut ve ihtiyaç kredilerinde indirimler uygulayan Vakıfbank’tan benzer bir adım daha geldi.

Bir kez daha indirim kararı alan banka, maaş müşterileri için 60 ay vadeye kadar ihtiyaç kredisi faizini %1,45’ten %1,25’e indirdi. Diğer müşteriler için ise yine 60 ay vadeli kredi faizlerinde %1,55 olan oranı %1,35’e düşürdü.

Bu uygulamasıyla birlikte üçüncü kez ihtiyaç ve konut kredisi faizlerini düşüren Vakıfbank, müşterilerine ve ekonomiye destek olmayı amaçlıyor. Konutta 500 bin TL’ye kadar olan kredilerde aylık %0,99 faiz oranı olan oranda değişikliğe gitmeyen Vakıfbank, 500 bin TL’yi aşan konut kredilerindeki faiz oranını aylık %1,15’e düşürdü.

Vakıfbank’tan gelen açıklamaya göre bireysel faiz indirim kampanyası 16 Eylül tarihinden itibaren geçerli olacak.

16 Eylül'den İtibaren Geçerli OlacakBireysel faizlerde kredi tahsis ücreti %0,5 olarak belirlenirken, bu tutar üzerinden %5 kadar Banka Sigorta ev Muamele Vergisi (BSMV) alınacak. Konut kredilerine BSMV ödeneğinden muafiyet tanınacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan Vakıfbank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih, TCMB’nin 325 baz puanlık indirim kararına piyasaların olumlu tepki verdiğini, Vakıfbank olarak kısa süre içinde faiz oranlarını üçüncü kez düşürdüklerini belirtti.

Piyasalardaki olumlu seyrin kısa süre içinde Türkiye ekonomisine yansımasını umut eden Üstünsalih, Vakıfbank olarak ekonomiye destek vereceklerini ifade etti.

Bankanın bireysel kredilerin yanı sıra ticari kredilerde de indirime gittiğini bildiren Üstünsalih, iş dünyasının beklentilerini karşılama hedefiyle faaliyetlerini sürdüreceklerini aktardı.

Abdi Serdar ÜstünsalihPiyasalardaki olumlu gelişmelere bu noktada yeniden değinen Üstünsalih, iş dünyasının Vakıfbank’tan birtakım adımlar beklediğini, bu kapsamda ticari kredilerde indirime gittiklerini belirtti. Ticari kredilerde firma reytingi, verimlilik ve vadeye bağlı faiz oranlarında kademeli olarak indirim uygulandığını açıklarken, adımların ekonomiye iyi gelmesini temenni etti.

TCMB’nin Temmuz ayında yaptığı 425 baz puanlık indirimin ardından da konut kredilerini düşüren Vakıfbank, pek çok kamu ve özel bankanın izlediği yoldan gitmişti. Ağustos başında konut kredisi faiz oranını %0,99’a düşüren banka, bunun yanında ihtiyaç kredisi faiz oranını ise %1,49’a indirmişti. Özellikle konut kredilerindeki indirimlerle hem tüketiciler hem de sektör rahatlayacak gibi görünüyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Banka Kredileri kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum