Yatırım yapmaya başla!

Vakıfbank 2020’de KOBİ’ler için Dijital Kredi Projesi’ni Başlatacak

Vakıfbank Genel Müdürü, gelecek yıl büyümenin konuşulacağı ve ekonomide değişimin yaşanacağı bir dönem olacağını söyledi.
Vakıfbank 2020’de KOBİ’ler için Dijital Kredi Projesi’ni Başlatacak

VakıfBank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih, her dönem olduğu gibi 2020 yılında da reel ekonomiye destek vermeye devam edeceklerini söyledi. Özellikle KOBİ’lerin yanındaki en büyük güç olmayı sürdürerek, Dijital Kredi Projesi’ni devreye alacaklarını açıkladı. Gelecek yılın ülkemiz ekonomisi için değişim yılı olacağını ve banka olarak kendilerinin de bu değişime uyum sağlayacaklarını kaydetti.

Orta ve uzun vadede yaşanacak gelişmeler, gelişmekte olan ülkelerin lehine olacak.

VakıfBank Genel Müdürü Abdi Serdar ÜstünsalihBüyümenin konuşulduğu bir yıla gireceğimizi söyleyen Üstünsalih, yapay zeka teknolojilerinin getireceği avantajlardan bahsetti. ViBi ile hız ve güvenliği temel alan gerçekçi çözümler üretildiğini, VakıfBank’ın en yenilikçi üyesi olan robotların sayısının gelecek yıl artacağını belirtti.

Son dönemde küresel piyasalardaki belirsizliklerin kısa vadeli riskleri yarattığını fakat orta ve uzun vadede yaşanacak gelişmelerin başta Türkiye olmak üzere diğer gelişmekte olan ülkelerin yararına olacağını söyledi.

Gelecek dönemde olumlu gelişmelerin etkisiyle, Türk bankacılık sektörünün yurt dışından kaynak bulma maliyetlerinin de azalacağını ekledi. 2020’de dengelenmenin ardından artık büyümeye geçileceğini belirten Üstünsalih, gelecek yıl işsizlik, enflasyon ve cari açık gibi önemli sorunların yaşanmayacağını sözlerine ekledi.

Banka olarak dijitalleşmeyi merkeze alan uygulamalar geliştirdiklerini belirtti.

ViBiYapay zeka, siber güvenlik, açık bankacılık, blokzincir, veri analitiği ve robot yazılım gibi konuları gündemlerine aldıklarını belirten Üstünsalih, bankalarındaki işlemlerin %94’ünün şube dışı kanallardan gerçekleştiğini söyledi. 2019’un ilk 9 ayında reel ekonomiye nakdi ve gayri nakdi kredi olmak üzere toplamda 330 milyar lira katkı sağladıklarını açıkladı.

Söz konusu dönemde bankanın toplam aktif büyüklüğünün 387 milyar liraya çıktığını ve bu rakam ile Türkiye’nin dördüncü en büyük bankası olduklarını dile getirdi. %17,3 artan nakdi kredilerin 260 milyar liraya ulaştığını söyledi. Mobil müşteri sayılarının 4,2 milyonun üzerine çıktığını söyleyen Üstünsalih, ViBi hakkında değerlendirmede bulundu.

ViBi’nin müşterilerin isteklerine uygun çözümler sunduğunu belirterek, “QR kodla para çekme-yatırma, nakit avans, limit belirleme ile güncel kur bilgileri öğrenme gibi 300’e yakın bankacılık işlemini gerçekleştirilebiliyor. Sesli yönlendirmeyi (IVR) yüksek performansla kullanıyoruz. Çağrı merkezimizi arayan bir müşterimiz işlemlerini, hiç sıkıntı yaşamadan uçtan uca sesli asistanla tamamlayabiliyor.” açıklamasında bulundu. Beyin göçünü önlemek için açık zekalı ve iyi eğitimli gençleri kazanmanın gerekliliğinin de altını çizdi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum