Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Vakıf Katılım’dan 5 Milyar Liralık Sermaye Artırımı Kararı

Vakıf Katılım’ın sermaye artırımı kararı, bir önceki senenin miktarından yüzde 51,9 oranında daha fazla olduğu açıklandı. Detaylar haberde;
Vakıf Katılım’dan 5 Milyar Liralık Sermaye Artırımı Kararı
YAYINLANMA ZAMANI

Katılım finans sektöründe önemli bir yere sahip olan Vakıf Katılım tarafından yapılan açıklamaya göre 5 milyar lira sermaye artırımına gitti. Vakıf Katılım Yönetim Kurulu, 21 Şubat 2023 tarihli kararıyla 9 milyar 635 milyon lira olan ödenmiş sermaye tutarını artıracak.

Bahsi geçen miktardaki ödenmiş sermaye tutarının, 5 milyar lira artırılarak toplamda 14 milyar 635 milyon liraya yükseltileceğine dikkat çekildi.

Vakıf Katılım Genel Müdürü Osman Çelik konuya ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Katılım finans sektöründe referans kurum olma vizyonuyla başlanılan yolda önemli aşamaların geride bırakıldığını belirten Çelik, bankanın istikrarlı büyüme hedefini sürdürdüğünü belirtti.

Çelik açıklamasında, Vakıf Katılım’ın bir önceki seneye kıyasla yüzde 51,9 oranında sermaye artırımı ile ödenmiş sermaye açısından katılım finans sektöründe ilk sıraya, bankacılık sektöründe ise ikinci sıraya yükseldiğini vurguladı.

Vakıf Katılım 26 Şubat’ta 7. Yılını Dolduruyor

Tüm bunlara ek olarak geçen hafta aktif büyüklükteki 200 milyar lira olan sınırı aştıklarına işaret etti. Çelik, 26 Şubat’ta Vakıf Katılım’ın 7. yılını dolduracağını bildirdi.

GCM Yatırım Banner

Osman Çelik, “Bankacılık sektörü açısından erken sayılabilecek bir sürede bu psikolojik sınırı aşmak da bizler için önemli bir başarı.” ifadelerini kullandı.

Vakıf Katılım’ın güçlü sermaye yapısı ve güçlü aktif kalitesine işaret eden Çelik, gelecek yıllarda sadece katılım finans sektöründe değil bankacılık sektöründe de önemli bir rol oynayacaklarını savundu.

Bankanın kuruluş misyonu doğrultusunda her zaman Türkiye’nin büyümesi ve güçlenmesi için çalıştığına dikkat çekti.

KAYNAK: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın