Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Vakıf Katılım’dan Reel Sektöre 7,6 Milyar Lira Destek

İkinci çeyrek finansal sonuçlarını açıklayan Vakıf Katılım, başarılı ilerleyişini de kanıtlamış oldu. İşte bankanın finansal verileri ile ilgili detaylar;
Vakıf Katılım’dan Reel Sektöre 7,6 Milyar Lira Destek
Son Güncelleme: 
Yorum

Vakıf Katılım yazılı bir açıklama ile ikinci çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı. Buna göre 2017 yılının ikinci çeyreğinde toplam 49,74 milyon lira net kar elde ederken, reel sektöre 7,6 milyar lira destek sağladı. Aynı zamanda banka, geçen senenin sonuna göre % 79 oranındaki büyüme ile aktif büyüklüğünü 8,4 milyar liraya yükseltti.

İkinci çeyrek verilerine göre Vakıf Katılım 6,62 milyar lira fon topladı ve başarılı ilerleyişini sürdürdü. Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş, gurur verici bir tablo olduğunu söyledi.

Vakıf Katılım 6,62 Milyar Lira Fon Topladı

Göktaş, toplumun tüm kesimlerinden büyük ilgi geldiğini ifade ederek, başarılı bir çeyrek dönem geçirdiklerini söyledi. Bunun gururunu ve mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. Aynı zamanda ekonomi alanında hem büyüme hem de istihdam gibi birçok kalemde başarılı performans sergilediklerine dikkat çekti.

Vakıf Katılım’ın geleceğe umut baktığını söyleyen İkram Göktaş, gayretlerinin her geçen gün arttığını dile getirdi. Ayrıca başarıların devamı için dünya piyasalarında boy göstereceklerini de dile getirdi.

Dünya Piyasalarında Boy Gösterecek

Göktaş, aktif büyüklüğü 2016 yılının sonundan bu zamana kadar % 79 oranında arttırdıklarına da dikkat çekti. 2017 yılının ikinci çeyreğinin sonunda 8,4 milyar liralık büyüklüğe ulaştıklarını belirtti.

Vakıf Katılım, 2017 yılının ikinci çeyreğinde 5,1 milyar liralık nakdi fon kullandırırken, 2,5 milyar liralık gayri nakdi fon kullandırdı. Böylece toplanan fonlar, 6,62 milyar liraya ulaştı.

Vakıf Katılım Başarılı İlerliyor

Kullandırılan fonların, toplanan fonlara oranının ise % 76,77 oranında gerçekleştiği biliniyor. Aynı dönemde öz kaynakların ise 923,54 milyon liraya ulaştığı belirtiliyor. Sermaye yeterlilik oranının da yasal sınır olan % 16,89’un üzerinde kaydedildiği açıklanıyor.

Strateji ve hedefler kapsamında şubeleşme çalışmalarının tam gaz devam ettiğini söyleyen İkram Göktaş, 49 şube sayısına ulaştıklarını dile getiriyor.

49 Şube Sayısına Ulaştı

Halkın, şube açılan bölgelere yoğun bir ilgi gösterdiğini ve müşteriye yakın olma ilkeleri doğrultusunda ilerlediklerini ifade etti. Göktaş, aynı zamanda hayata geçirilecek yeni ürünlerle katılım bankacılığında referans kurum olma vizyonları olduğundan bahsetti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu