Yatırım yapmaya başla!

Vakıf Katılım’dan İhracatçılara Avantajlı Destek Paketi

Reel sektörün gereksinimlerini dikkate alarak ihracat yapan müşterilere destek amacıyla, Vakıf Katılım tarafından oldukça uygun kar oranlarına sahip yeni bir destek paketi çıkarıldı.
Vakıf Katılım’dan İhracatçılara Avantajlı Destek Paketi

Vakıf Katılım tarafından, reel sektör ihtiyaçları göz önünde bulundurularak ihracat yapan müşterilere yönelik destek amacıyla, çok avantajlı kar oranları içeren yeni bir paket hazırlandı. Bu paket kapsamında ihracatçı firmalar, dolar cinsinden %0,32 ve Euro cinsinden de %0,25’ten başlayan çok cazip aylık kar oranlarından yararlanabilecek.

Vakıf Katılım, Türkiye’nin artan dış ticaret hacmine destek veren bir kurum olarak, vakıfların paylaşım kültürünü ve devlet gücünü harmanlayarak katılım bankacılığında yeni bir dönem başlatıyor. Bununla birlikte, reel sektörün ihtiyaç duyduklarını dikkate alarak ihracat gerçekleştiren müşterilerine uygun kar oranları ile yeni bir destek paketi geliştirdi.

15 Mayıs-30 Eylül 2019 tarihleri arasında geçerli olacak kampanya ile ihracatçı firmalar, dolar cinsinden %0,32 ve Euro cinsinden de %0,25’ten başlayan aylık kar oranlarından yararlanabilecek.

Geçerli Olacak Kampanya ile İhracatçı Firmalar Aylık Kar Oranlarından Yararlanabilecek Ayrıca Vakıf Katılım ihracat yapan firmalara, 6 aya kadar ödemesiz dönem avantajıyla birlikte toplam 30 ay vadeli olmak üzere, 500.000 USD ve 500.000 Euro’ya varan finansman desteği imkanı tanıyacak.

Bu kolaylığı sadece KOBİ, ticari ve kurumsal müşterilerine sağlayacak olan Vakıf Katılım’ın bu avantajlı paketine sahip olabilmek için başvuru yapmayı düşünenlerin Dış Ticaret Paketi’ni satın almaları gerekecek. Bu konuyla ilgili açıklama, Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş’tan geldi.

Göktaş, Vakıf Katılım olarak ihracatçı firmaların dış ticarette rekabet gücünü artırmak amacıyla yeni bir destek paketi hazırladıklarını, bu kampanya ile ihracat finansmanında maliyete yakın oranlarda bir finansman imkanı sağlanmış olacağını aktardı.

Göktaş, Maliyete Yakın Oranlarda Bir Finansman İmkanı Sağlanmış Olacağını Aktardıİkram Göktaş ayrıca, Vakıf Katılım olarak bugüne kadar ülke ihracatının gelişimi için çok sayıda proje gerçekleştirdiklerini de ekledi. Genel Müdür Göktaş bunlara ek olarak, Türkiye’nin ekonomik faaliyetlerinin canlanmasına ve bunların yanında istihdam, üretim ve karlılığın artmasına büyük katkı sağlayan ihracat faaliyetinin gelişimi ile daha da canlanması için Vakıf Katılım’ın üzerine düşen görevi büyük bir sorumlulukla yerine getireceğini dile getirdi.

Göktaş, bu sözleriyle ileriye dönük vaatlerde de bulunmuş oldu. Konuşmasının sonunda, gelecek dönemlerde de Türkiye’nin makroekonomik dengelerinin gelişimine katkı sağlamayı sürdüreceklerini açıkladı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum