Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Vakıf Finansal Kiralama Hisseleri 25,10 TL ile Rekor Kırdı

Günün en çok artanlarından olan Vakıfbank Finansal Kiralama hisseleri, 25,10 TL ile tüm zamanların en yükseğini gördü.
Vakıf Finansal Kiralama Hisseleri 25,10 TL ile Rekor Kırdı
Son Güncelleme: 
Yorum

Borsa İstanbul’da günün en çok artan hisseleri arasında yer alan Vakıf Finansal Kiralama A.Ş. (VAKFN), tüm zamanların en yükseğine ulaştı.

Vakıfbank’ın alt kuruluşu olan şirketin hisseleri haftanın son işlem gününe dik yükselişle başlarken %9,99 artıyla 25,10 TL seviyesine ulaştı. Devre kesici uygulanan hisseler, böylelikle tüm zamanların en yükseğini gördü.

VAKFN hisseleri 10 Mart’ta başlattığı son ralliyi genişleterek 25,10 lira ile rekor kırdı.
Vakıf Finansal Kiralama Tüm Zaman Rekor
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

2021’in ilk işlem gününü 4,34 lira ile kapatan Vakıf Finansal Kiralama, yıl başından bu yana kayda değer yükseliş yaşadı. 24 Şubat’ın ardından kademeli düşüş olsa da yıllık kazancı yüzde 95,49’a ulaştı.

Hisselerin aylık getirisi yüzde 62,94 seviyesindeyken yıllık en düşük seviyesini 1,04 TL ile kaydetti.

8 Mart’ta 23,86 lira olan hisseler devre kesici ile aynı seviyede kapandı. Dünkü işlemlerle de 22,82 lira ile başlayıp aynı seviyede bitiren VAKFN hisselerinde bugün benzer şekilde devre kesici uygulandı.

Borsada en çok artan ikinci hisse olan VAKFN’nin önünde ise yüzde 10 primle 17,71 liraya çıkan Turk Ilac ve Serum Sanayi AS (TRILC) yer aldı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu