Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

V12 Dizel Audi Q7’nin Karşısına Yeni SQ7 V8 Çıkarıldı!Zamanında piyasanın en agresif güçlerini üreten Audi Q7 V12 dizel, yeni kasasında V8 dizel verilmişti. Dizelin normal bir araçtaki torkunun verdiği heyecanları düşününce, Q7’nin V12’sini hayal etmek biraz zor oluyordu. Kesinlikle Audi’nin bir model üzerine verdiği motor çalışmalarından en iyilerinden biri, 12 silindirli Q7’dir.

Toplamda 6.0L motordan 500 beygir alınıyordu. Şanzımandan tekerleklere giden tork ise tam 1.000 nm. Spor araba tepkileri veren SUV’un kalkış süresi 5.2 saniye. Atlamamamız gereken kısımlardan birisi de aracın 2.635 kg ağırlığında olması. Jürgen Stackman’ın “VW Touareg V8 TDI Koleksiyonluk Bir Araç Olacak” demesi gibi aynı şeyler bize göre V12 Q7 için de geçerli.

AutoTopNL yine güzel bir kapışma videosu hazırlamış. Yenilenen versiyonunda motor bu sefer 4.0L’ye çekilmiş ve V8 silindirlerle çift turbo verilmişti. 435 beygir güç üretecek SQ7, 900 nm torkla kalkış yapıyor. Değerler V12 dizelden daha az olsa da motor teknolojisi sayesinde kalkış süresi 4.8 saniyeye indirilmiş. Ortalama olarak SQ7’nin kilosu da 2.320 kg‘de.

İlk deneme Q7 V12 TDI ile yapılıyor. Görüntüler ibre kısmına geçirildiğinde gücü resmen anlıyorsunuz. R8’de de kullanılan motorun gerçekten zevkini yaşamak isterdik. Audi, emisyon sınırlarını korumak adına çoğu hızlı modellerinde 4.0L V8 çift turbo motorunu kullanıyor.

2020 yenilemesinde tasarımdan çok SUV’un ağzına kadar doldurulan teknolojisi konuşulmuştu. Özellikle de Touareg’te ilk olarak çıkan, arka tekerlekleri belirli bir açıda hareket ettiren All Wheel Steering’i olmuştu. Q7’nin dar alanlar ve arazi kabiliyeti artırılmıştı.Bunu okuyan bunları da okurSponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
Sponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum