Yatırım yapmaya başla!

Uzmanlara Göre Taraflardan Biri Coca-Cola Biri Pepsi Diyorsa İlişki Bitiyor!

Partneriniz Pepsi, sizse Coca-Cola mı diyorsunuz? Ya da biriniz McDonald’s isterken diğeriniz Burger King’te ısrar mı ediyorsunuz? Hal böyleyse; uzmanlar diyor ki ilişkiniz tehlikede!
Uzmanlara Göre Taraflardan Biri Coca-Cola Biri Pepsi Diyorsa İlişki Bitiyor!

Günümüzde, ilişki sürdürmenin ne kadar zor olduğunu hepimiz biliyoruz. 21. yüzyılın hızı, sahteliği, maddeciliği ve daha bilimum şeyi yüzünden, birlikteliklerin çok farklı anlamlar kazandığı hepimizin malumu! Ama uzun süreli ve mutlu bir ilişki için dikkat edilmesi gerekenlere özen gösterildiğinde de ilişkiler pekala sürdürülebiliyor. İşte tam da bu noktada; yapılan bir araştırma farklı marka tercihlerinin birliktelikleri ne kadar etkilediğini araştırdı. Ve sonuçlar oldukça şaşırtıcı çıktı!

Çünkü pek çoğumuzun eften püften sorun diyeceği farklı markayı tercih etmenin ilişkilerin sonunu getirebileceği saptandı. İşte ilgi çekici detaylar;

Duke Üniversitesi’nden Gavin Fitzsimmons’a göre çiftlerin farklı markaları tercih etmesi, ilişkide büyük sorunlara yol açıyor.

Gavin Fitzsimmons’a göre çiftlerin farklı markaları tercih etmesi, ilişkide sorun yaratıyor.

Araştırmaya göre; bu sorun o kadar büyük ki çiftlerden biri a’yı seçerken diğerinin b’yi istemesi, kişilik özelliklerinden ve hatta ortak tecrübelerden bile daha ağır basıyor.

Yani pek çok kişi ilişkinin sürdürülebilirliğini; benzer geçmişe, inanca ve sosyal statü gibi niteliklere bağlarken, en güçlü bağlayıcılardan biri olan ortak seçim konusu unutuluyor.

İlişkinin sürdürülebilirliği için ortak marka seçimi çok önemli!

Diyelim ki; siz Coca-Cola’yı seviyorsunuz ama partneriniz Pepsi taraftarı! Bu ilk başlarda sorun olmazken, ilerleyen dönemlerde bariz problemler yaratabiliyor. Çünkü bir taraf sonunda baskın çıkıyor ve onun tercih ettiği marka diğeri tarafından istemsizce kabul ediliyor. Bu da karşı taraf için favori markasından vazgeçmek durumunda kalan partneri mutsuzluğa sürüklüyor.

Yani marka savaşında bir taraf pes ediyor ama bu nedenle giderek mutsuzlaşıyor. Basit bir konu olarak görünen marka sorunsalında olduğu gibi diğerlerinde de kendini kaybeden olarak görüyor.

Marka savaşında bir taraf pes ediyor ama mutsuz oluyor.

Sonuçta; araştırmada varılan sonuç Coca-Cola-Pepsi savaşında ya da başka markaların tercihi konusundaki fikir ayrılığının, mutsuzluk getirdiği!

Mutsuzluğun dolaylı sonucu olarak da ilişki tehlikeye giriyor ve eğer bu sınav atlatılamazsa birliktelik sona eriyor. Ne diyelim; umarız bu araştırma sonuçlarını kendi ilişkinizde de aklınıza getirir ve marka savaşı yüzünden partnerinizi mutsuz etmezsiniz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Kişisel Gelişim kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum