Yatırım yapmaya başla!

Uzmanlar Netflix’in Gelecekte Reklam Göstermesinin Kaçınılmaz Olduğunu Söyledi

Popüler platform Netflix’in yüksek bütçeli yapımlara yer vermesi nedeniyle gelecekte reklam gösterimi yapacağı iddia edildi.
Uzmanlar Netflix’in Gelecekte Reklam Göstermesinin Kaçınılmaz Olduğunu Söyledi

Son yıllarda teknolojinin gelişmesi ve internet ağlarının yaygınlaşması ile beraber dijital platformların hızla büyüdüğüne ve hayatımızın bir parçası olduğuna tanıklık ediyoruz. Günümüzde kullanıcılarına ücretli olarak yayın hizmeti veren pek çok dijital servis faaliyet göstermekte. Bu servisler arasında ise Netflix başı çekiyor.

Açıklanan son verilere göre platformun toplamda 170 bin aboneye ulaştığı biliniyor. Şirketin bu denli büyümesinin başlıca sebepleri arasında, pek çok içeriğin uygun ücrete izlenmesi, iç yapımlar ve reklamsız deneyim gösteriliyor.

Her geçen gün büyümeye devam eden şirket, son dönemde yapımcısı olduğu film, dizi ve belgeseller ile adından söz ettiriyor. Ancak şirkete yönelik gözlemlerde bulunan uzmanlara göre Netflix önümüzdeki dönemde reklam gösterimine başlamak durumunda kalabilir.

Netflix Reklam Göstermeye Başlayabilir

Netflix Reklam Göstermeye Başlayabilir

Sektörün içinde bulunan uzmanlar dijital platformun şimdi olmasa bile gelecekte reklam göstermek zorunda kalacağını iddia ediyor. UM medya ajansından Joshua Lowcock, Netflix içeriklerinin yüksek maliyet ile hazırlandığına dikkat çekiyor. Bu yüksek maliyetler sebebiyle ek gelir yaratma ihtiyacı olacağını söyleyen uzman, “Netflix’in sonsuza dek reklamsız olduğu bir dünya düşünemiyorum” açıklamasını yaptı.

Şirket hem kendi ürettiği hemde dışarıdan aldığı yapımlar için yüksek bütçeler ayırıyor. Uzmanlar platformda reklam döneminin kaçınılmaz olduğunu belirtiyor ancak bu durum kullanıcı tarafında olumsuz bir etkiye neden olabilir. Aboneler ücret ödedikleri bir platformda ek olarak reklam görmek istemeyecektir. Şirket finansman sağlamak için abonelerinden elde ettiği gelire güvenmeye devam ediyor.

Farklı Abonelik Modelleri Olabilir

Farklı Abonelik Modelleri Olabilir

Netflix’in yakın zamanda reklam gösterimine dair yaptığı herhangi bir açıklama mevcut değil. Şirket belirli aralıklar ile abonelik ücretlerini artırabiliyor ya da alternatif abonelik modelleri sunuyor. Müşteriler ise buna rağmen verilen hizmetten fazlasıyla memnun ve talep edilen ücretlerin yüksek olduğunu düşünmüyor. Platformun televizyona göre en büyük avantajı reklam gösterimi yapılmıyor olması.

Platformun reklam gösterimine başlaması, çok sayıda kullanıcının aboneliğini iptal etmesine neden olacaktır. Şirketin böyle bir karar alması Amazon, Disney, Hulu gibi pek çok alternatif yayın platformunun ekmeğine yağ sürecektir. Yepyeni içerikler ile kullanıcıların karşısına çıkan platformun nasıl bir strateji izleyeceğini zaman gösterecektir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sinema kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum