Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Uzmanlar Konuştu: Bitcoin için Yeni Ralli Haziran’da Gelecek mi?

Haziran ayına girilmesiyle birlikte önde gelen analistler, Bitcoin fiyatının bu ay içinde hangi seviyelere dokunabileceğine dair tahminlerini açıkladı. Detaylar;
Uzmanlar Konuştu: Bitcoin için Yeni Ralli Haziran’da Gelecek mi?
HABER GİRİŞ

Öncü kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) fiyatı 67 bin 500 dolar civarında kısa bir konsolidasyon döneminin ardından bugün yeni bir yükseliş trendi başlatarak 69 bin dolar seviyesinin üzerine çıktı. Gün boyunca bu seviye civarında hareketler sergileyen kripto varlığın, kilit direnç seviyelerini aşması halinde daha fazla kazanç elde edebileceği tahmin ediliyor.

Çok sayıda analist bu canlanmaya dikkat çekerek, bazı önemli faktörlerin mevcut olduğu varsayımıyla yakın gelecekte daha önemli zirvelere ulaşılabileceğini öne sürdü.

Analistler, BTC’nin potansiyel olarak 85 bin dolara kadar yeni zirvelere ulaşabileceğini düşündüren ilginç teknik modellere ve göstergelere işaret etti.

Dikkat Çeken BTC Fiyat Tahminleri

Ünlü kripto analisti Ali Martinez, 69 bin 330 dolar direnç bölgesinin üzerinde devamlılık sağlayacak bir kırılımın BTC fiyatını daha yükseğe göndereceğini savundu.

Ali Martinez, BTC'den Yükseliş Bekliyor
Kaynak: X / @ali_charts

Öte yandan, TD Sequential’ın, varlığın saatlik grafiğinde bir satış sinyali sunduğu ve bunun 68 bin ila 68 bin 700 dolar aralığında bir geri çekilmenin kartlarda olduğu anlamına geldiği konusunda uyardı.

GCM Yatırım Banner

Adını Tom Demark’tan (TD) alan TD Sequential, piyasadaki potansiyel fiyat tükenme noktalarını belirleyen ve bir trendin ne zaman tersine dönebileceğini gösteren bir teknik analiz aracı olarak biliniyor.

Crypto Chase ve Michael van de Poppe da BTC tahminleriyle gündeme gelen isimler oldular.

BTC için Dikkat Çeken Analiz: 85 Bin Dolar

Olası bir fiyat artışı için kilit bir hedef olarak 69 bin 600 doları ana hedef olarak belirleyen Chase, bununla birlikte hedefin tutturulamaması halinde 63.500 ila 65.500 dolar aralığına olası bir geri çekilme öngördü.

Michael van de Poppe, Bitcoin’in değerinin 70 bin dolar seviyesini aşması halinde ciddi bir yükseliş ivmesine tanık olunabileceğini savundu.

Mikybull Crypto, BTC'den 85 Bin Dolar Bekliyor
Kaynak: X / @MikybullCrypto

Mikybull Crypto ise önümüzdeki aylarda tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 85 bin dolara doğru bir kırılma öngörerek en yüksek fiyat tahminini ortaya koydu.

BTC Fiyatı 3 Haziran'da Yükseliyor
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Öncü kripto para birimi, haber yazımı itibarıyla son 24 saat içindeki yüzde 2,1’lik yükseliş hareketiyle 69 bin 100 dolar civarında işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın