Yatırım yapmaya başla!

Uzmanlar iOS 13’ün Hatalarla Dolu Olduğunu Söylüyor ve Kullanıcılara Beklemelerini Öneriyor

Apple’ın dün akşam kullanıcılara dağıtmaya başladığı iOS 13 ile ilgili uzmanlardan beklenmesi yönünde uyarılar geliyor.
Uzmanlar iOS 13’ün Hatalarla Dolu Olduğunu Söylüyor ve Kullanıcılara Beklemelerini Öneriyor

Dünyanın önde gelen akıllı telefon üreticisi Apple, geçtiğimiz günlerde iPhone 11 modellerini tanıttı. iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max modelleri ile bu yıl adından söz ettirecek şirket, önümüzdeki günlerde yeni modelleri satışa sunmaya hazırlanıyor. ABD pazarında yeni iPhone modelleri satışa sunulmakla beraber önümüzdeki günlerde diğer ülkelerde ve Türkiye’de yeni telefonun raflarda olması bekleniyor.

Bilindiği üzere Apple geliştirmiş olduğu ürünlerin yazılım desteğini de kendisi sağlıyor. Mobil cihazlar için iOS işletim sistemini geliştiren Apple, her yıl yeni sürümler ile kullanıcılara yepyeni özellikler sunuyor. Geçtiğimiz günlerde Apple etkinliğinde iPhone modelleri ile beraber pek çok ürün ve servisin tanıtımı yapıldı.

Şirket iOS 13 işletim sistemini de resmi olarak duyurdu. Geçtiğimiz gün itibariyle ülkemizde ve dünya genelinde iOS 13 işletim sistemi iPhone kullanıcıları tarafından indirilebilir duruma geldi. Mobil işletim sisteminin kullanıma sunulması ile beraber üzerinde çalışmalar yapan uzmanlar pek çok hatanın olduğunu belirtiyor.

Uzmanlardan iOS 13 Uyarısı

Uzmanlardan iOS 13 Uyarısı

Apple’ın yeni işletim sistemi iOS 13’ün dağıtımını başlaması ile beraber milyonlarca kullanıcı bu deneyimi yaşamaya başladı. Yeni sürümde başlıca fark yaratan özellik karanlık mod oluyor. Mobil işletim sistemi ile ilgili çalışma yapan uzmanlar pek çok hatanın var olduğunu ve kullanıcıların bir sonraki güncellemeyi beklemeleri gerektiğini belirtiyor. Apple 30 Eylül’de iOS 13.1’i yayınlayacak ve yeni işletim sistemi için bu sürümün beklenmesi gerektiği söyleniyor.

Apple’ın bu kadar çabuk yeni güncellemeye yayınlıyor olması mevcut iOS 13’teki hataların farkında olduğu yorumlarına neden oluyor. Teknoloji devinin daha önce kısa bir zaman diliminde güncelleme yayınlamadığı biliniyor. The Verge tarafından yapılan iOS incelemesinde uygulamaların sıklıkla çöktüğü ve hücresel veri bağlantılarında kopmalar yaşandığı ortaya çıkarıldı. Bir diğer göze çarpan hata ise fotoğraf galerisi ile ilgili.

Yapılan çalışmada galeride yer alan fotoğrafların tarihlerinin rastgele değiştiği ve kamera uygulamasında yavaşlama sorunu olduğu belirtiliyor. iOS 13 ile ilgili yorumlarda bulunan bir başka kurum Wired ise işletim sisteminin bugüne kadar yayınlanmış en çok hata dolu sürüm olduğunu belirtiyor.

Wired çalışmasında iOS 13’ün e-posta ve Hatırlatıcı uygulamalarında çok sayıda hatanın olduğunu ifade ediyor. Ayrıca ABD Savunma Bakanlığı’nın personellerine iOS 13’ü henüz yüklememeleri konusunda uyarı yaptığı söyleniyor.

iOS 13.1 Erkene Çekilebilir

iOS 13.1 Erkene Çekilebilir

Basında yer alan bazı haberlere göre iOs 13’te yer alan pek çok hata nedeniyle Apple’ın yeni güncelleme tarihini öne çekebileceği konuşuluyor. Teknoloji devi iOS 13.1 sürümünü halihazırda 30 Eylül’de yayınlayacağını açıklayarak oldukça erken bir tarih vermişti. Ancak gelen haberlere göre kullanıcıların mağduriyetinin giderilmesi adına bu tarihin 24 Eylül’e çekilmesi planı mevcut. Uzmanlar ise kullanıcıların iOS 13’ü henüz yüklememelerini ve bir sonraki güncellemeyi beklemelerini öneriyor.

Kullanılmaya başlanan yeni mobil işletim sistemi ile ilgili kullanıcılardan da pek çok yorum geldi. Sistemin genel olarak stabil olduğunu söyleyen kullanıcılar, Mesajlar uygulamasında bazı hatalar olduğunu belirtiyor. Kimi kullanıcılar ise iOS 13’ün en gözde özelliği olan karanlık modun beklediği gibi olmadığını belirtiyor.

Ekran parlaklığının yüksek seviyeye çekildiği zaman karanlık moda rağmen göz alıcı bir durum oluştuğu söyleniyor. Apple’ın önümüzdeki günlerde yayınlayacağı iOS 13.1 ile yaşanan pek çok sorunu gidermesi bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum