Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Uzmanından Borsa Yorumu: Cuma Günü O Sektörlere Dikkat!

Vergi gündemiyle düşüş gören BIST 100 endeksi toparlanma sancıları çekerken gri liste haberini bekliyor. Gelecek haber borsayı nasıl etkiler? İşte yanıt;
Uzmanından Borsa Yorumu: Cuma Günü O Sektörlere Dikkat!
HABER GİRİŞ

Vergi gündemiyle düşüşü derin olan BIST 100 endeksi bayram tatili sonrası kayıplarını toplamaya odaklandı. Geçen ay 11 bin puanın üzerini görerek tarihi rekorunu kıran endeks bu ay 10 bin puanın da altına sarktıktan sonra vergi gündeminden sıyrılıp 10.800 puan olan yeni direnci kırmaya çabalıyor.

Ana endeksin destek ve direnç noktalarını yenilediği haftada yatırımcıları nelerin beklediği sorusunun yanıtı Ahlatcı Yatırım Hazine Müdürü Arda Çoşar’dan geldi.

Borsadaki beklentilere ilişkin değerlendirmede bulunan Çoşar, CNBC-e yayınında yaptığı konuşmasında, hacimlerin zayıf olduğunu ve borsanın bekleme modunda kaldığını söyledi.

Mevcut durumda aşağı ya da yukarı yönlü bir trend olmadığı notunu düşerek, “Merkez Bankası toplantısı, gri liste ve vergi ile ilgili haberlerin netleşmesi gibi gündemler var. Bu gündemler netleşene kadar Borsa İstanbul’un bir miktar yatay negatif seyredeceğini düşünüyorum” dedi.

Söz konusu gündemlerden sıyrıldığında ise BIST 100 tarafının yeniden yükselişe geçebilme ihtimalinde olduğu beklentisini paylaştı.

GCM Yatırım Banner

Hangi Sektörler Olumlu Etkilenir?

28 Haziran Cuma günü gelecek olan gri liste haberinin en çok etkileyeceği sektörleri de söyleyen Çoşar, “Türkiye’nin gri listeden çıkarılması borsa için olumlu. En çok yansıyacağı sektörler banka ve holding gibi finansal sektörler” dedi.

Sektörlerin yanı sıra BIST 100 içerisindeki büyük çaplı şirketlere de olumlu bir yansımanın olabileceği öngörüsünü aktardı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın