Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Uzmandan DOAS ve TTRAK Yorumu: Altından Daha Değerli!

Borsada sert yükselişler yatırımcıların yüzünü güldürürken uzmandan DOAS ve TTRAK hisse yorumu geldi. İşte detaylar;
Uzmandan DOAS  ve TTRAK Yorumu: Altından Daha Değerli!
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da belirsizliklerin ortadan kalkmasıyla birlikte yukarı yönlü hareketlilik devam ediyor. BIST 100 endeksi saat 15:00 itibarıyla yüzde 3,2 artışla 5665 puanda seyrediyor. Borsada pozitif bir tablo kendini gösterirken uzmanlar da yatırımcıların yakından takip ettiği hisseleri değerlendirmeye devam ediyor.

İnfo Yatırım Araştırma Müdürü İsmail Güner, yatırımcıların yakından takip ettiği Doğuş Otomotiv (DOAS) ve Türk Traktör (TRAK) şirketlerinin borsadaki performansını yorumladı.

Doğuş Otomotiv

Güner, Borsa İstanbul’da otomotiv sektöründe ciddi yönlü yükselişler görüldüğünü, 6 Haziran’da sektördeki hisse senetlerinin yüzde 3 ila yüzde 7 arasında prim yaptığını paylaştı.

Doğuş Otomotiv’in 3 aylık bilançosunda 4 milyar TL’ye yakın bir karlılık olduğunu, bunun iyi yorumlanabileceğini söyledi. Şirketin hisselerinin diğer otomotiv firmalarına göre son zamanlarda daha geriden hareket ettiğini, uzun zaman önce 200 günlük ortalamayı test etmeyi başladığını belirtti.

Uzmandan DOAS ve TTRAK Yorumu: Mutlaka Takip EdilmeliKaynak: Paratic Piyasalar

GCM Yatırım Banner

DOAS’ın uzun süredir bu ortalamayı test ettiğini ve altına inmediğini aktardı. Hissenin en son 121 TL’den yukarı yönlü harekete başladığını ve piyasayla birlikte endekse paralel şekilde hareket ederek 150 TL’ye ulaştığını ifade etti.

Yükselişin devam edeceğinin düşünen Güner, hissenin ilk hedefinin önceki zirve seviyesi olan 175 TL olduğunu dile getirdi. Önümüzdeki günlerde mevcut seviyelerde maliyetler oluşması durumunda hisse senedinde daha sağlıklı bir yükselişin gelebileceğini paylaştı.

Şirketin orta vadede mutlaka yakından takip edilmesi gereken şirketlerden biri olduğunu vurguladı. DOAS, günlük yüzde 3 artışla 152 TL’den işlem görüyor. Şirketin hissesinde haftalık yüzde 5,5, aylık yüzde 6,5 oranında değer artışı görüldü.

Türk Traktör

Güner, Türk Traktör’ün son zamanlarda en favori 5 yıldız verdikleri hisselerden biri olduğunu, her program özellikle olmazsa olmaz hisseler arasında saymaya gayret ettikleri hisselerden biri olduğunu paylaştı.

Şirketin bilanço performansının mükemmel olduğunu, hissede yeni bir yükselişe girildiğini belirtti. Bu tarz hisselerde taşınan hisselerin ciddi kazanç getirdiğini, altından bile değerli olduğunu vurguladı.

Uzmandan DOAS ve TTRAK Yorumu: Mutlaka Takip EdilmeliKaynak: Paratic Piyasalar

Türk Traktör’ün hala çok makul seviyelerde olduğunu aktardı ve iyi bilançoya sahip şirketlerin yüksek çarpanlardan işlem gördüğünü söyledi. Şirketin hisselerinde elbet bir doyum noktası olacağını, sonsuza kadar artamayacağını ifade etti.

Şirketin piyasa değerinin 72 – 73 milyar TL’ye geldiğini, hissede yavaş yavaş doyum noktasına yaklaşıldığını kaydetti. Hissenin bir süre yataya girme ihtimalinin olduğunu sözlerine ekledi. Devam eden süreçte hissenin ne yönde devam edeceğini tekrar tartışacaklarını duyurdu.

TTRAK, günlük yüzde 0,5 artışla 393 TL’den işlem görüyor. Hisse haftalık yüzde 8,7, aylık yüzde 11,4 ve yıllık yüzde 19,3 oranında prim yaptı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.