Yatırım yapmaya başla!

Uzay Yolculuğu Müjdesini Veren Branson, Elon Musk’a Tavsiyede Bulundu

Virgin Group’un ünlü CEO’su Richard Branson, uzay yolculuğuna aylar değil haftalar kaldığını söyledi ve konuşmasında Elon Musk’a tavsiye vermeyi de ihmal etmedi.
Uzay Yolculuğu Müjdesini Veren Branson, Elon Musk’a Tavsiyede Bulundu

Nisan ayında Virgin Galactic’in ilk süpersonik uçuşunu duyuran Richard Branson’un uzay yolculuğu konusunda ne kadar tutkulu ve azimli olduğu herkes tarafından bilinen bir gerçek! Hatta ünlü milyarder geçtiğimiz aylarda verdiği bir demeçte, uzay turizminde kendisine rakip olarak yalnızca Jeff Bezos’u gördüğünü söylemişti.

İşte bu noktada Richard Branson’un yeni açıklamaları dikkat çekti çünkü Branson Virgin Galactic’in test uçuşları için uzayda olmasına aylar değil haftalar kaldığını belirtti. Singapur’da CNBC’ye konuşan Branson; “aylar değil sadece haftalar içinde uzayda olacağız ve o zaman ben de aylar içinde uzayda olacağım” ifadeleriyle dikkat çekti.

Sonuçta; 2004’ten bu yana uzay yolculuğuna yatırım yapan milyarder girişimcinin, bu yılın Nisan ayından önce uzaya gitmesi bekleniyordu.

Branson Nisan'dan Önce Uzaya Gidecekti Dolayısıyla Branson’un bir kez daha “uzay yolculuğuna haftalar kaldı” demesi dikkat çekti. Yine de Branson’un “çok kısa süre sonra uzayda olacağız, bu nedenle önümüzde çok ama çok heyecan verici aylar var” şeklinde açıklamalarda bulunması, uzay turizmi meraklılarını heyecanlandırmaya yetti de arttı.

Öte yandan Branson, uzay uçuşları talebi konusunda herhangi bir endişesi olup olmadığı şeklindeki sorulara verdiği cevapla da ilgi çekti.

Branson Uzay Yolculuğuna Talep için Endişe Duymuyor Nitekim; “eğer karşılayabilselerdi 10 kişiden 8’inin uzaya gitme konusunda istekli olacağını düşünüyorum” dedi ve konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bence astronot olmayı ve uzaya gitmeyi isteyen insanlar için pazar devasa büyüklükte, talebi karşılamak için elimizden geldiğinde çok uzay gemisi üretmek de bize bağlı.”

Nihayetinde Virgin Galactic’te bir biletin fiyatı 250 bin dolar civarında ama Branson fiyatın önümüzdeki 10 yılda 40 – 50 bin dolarlara düşeceğini öngörüyor.

Richard Branson Elon Musk'a Tavsiye Bank of America Merrill Lynch de geçtiğimiz yıl yayınladığı bir raporda, uzay sektörünün önümüzdeki 30 yıl için de en az 2.7 trilyon dolar olacağını savunmuştu. Tüm bunların yanında Richard Branson, aynı konuşmasında sorulan soruya karşılık olarak Elon Musk için de bazı tavsiyelerde bulundu. Yanıt vermeden önce biraz tereddüt eden Branson, son zamanlarda ciddi problemler yaşayan Musk’a yetki vermeyi öğrenmesi ve kendisine daha çok bakması için tavsiyede bulunacağını söyledi.

Branson Musk’la ilgili düşüncesini; “bence delegasyon sanatını öğrenmesi gerek, kendisi için zaman bulmalı, sağlığı ve ailesi için zaman bulmalı, O harika yaratıcı bir insan ama bu kadar az uyumamalı, çevresinde inanılmaz bir ekip bulundurmalı” sözleriyle aktardı. Burada Branson kendisinin “eğlenceli ve uzun bir yaşam” sahibi olmasının nedeninin de şirketlerini işletmek için harika insanlar bulmasına bağladı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum