Yatırım yapmaya başla!

Uyuşturucu Satıcısının Milyonluk Tuhaf Koleksiyonu Satışa Çıkartıldı!

Bir uyuşturucu fabrikasını işleten zehir tacirinin değerli koleksiyonu yoğun ilgi gördü. Çünkü o pahalı evlere ya da arabalara değil sinema hatıralarına yatırım yapmıştı!
Uyuşturucu Satıcısının Milyonluk Tuhaf Koleksiyonu Satışa Çıkartıldı!

Martin Hillary, şu anda 46 yaşında olan bir uyuşturucu satıcısı! Ve bu suç yüzünden Ağustos ayında tutuklanan şahsın, yaklaşık 20 yıldır biriktirdiği değerli eşyalar tüm dünyanın dikkatini çekti. Çünkü Martin Hillary’nin esrar çiftliğinde bulunan koleksiyon ürünlerinin her biri fazlasıyla değerli ve ender bulunabilir eşyalardı.

Tutkulu bir koleksiyoner olduğu anlaşılan suçlunun, bu eşyalara toplamda 1 milyon eurodan fazla para harcadığı gerçeği olayı daha da ilgi çekici hale getirdi. Ve geçtiğimiz gün yapılan açık artırmada, uyuşturucu kaçakçısının haksız kazançla elde ettiği hükümet tarafından satışa çıkartıldı.

26 Ekim’de Kuzey İrlanda’nın başkenti Belfast’ta yapılan açık artırma, Wilsons Müzayede yetkililerine göre beklentilerin üzerine çıktı.

26 Ekim’de Kuzey İrlanda’nın başkenti Belfast’ta yapılan açık artırma

Çünkü içerisinde unutulmaz sinemalardan elde edilmiş hatıra eşyalarının bulunduğu açık artırmaya, hem ülke içinden hem de dışından yoğun ilgi vardı. Ve 150’den fazla ürünün açık artırmaya sunulduğu koleksiyonun toplam satış geliri 340.000 euroya ulaştı. Peki, şu anda cezaevinde olan uyuşturucu kaçakçısının koleksiyonunda ne gibi eşyalar vardı da açık artırma bu kadar ilgi gördü?

İzlenmesi gereken filmler ile hafızalarımıza kazınmış karakterler, kurgusal kahramanlar, sinema setlerinde kullanılmış arabalar ve dahası…

Koleksiyon 1 milyon euro değerindeÖrneğin; zamanda yolculuk filmleri denildiğinde aklımıza ilk gelen Geleceğe Dönüş Serisi’nin ikinci halkasında kullanılmış fütüristik bir BMW vardı. Kaldı ki müzayedede yoğun ilgi gösterilen bu araba, 20.000 euro karşılığında satıldı.

Ayrıca 1960’lı yıllara damgasını vuran Batman dizisindeki “Batboat”un replikası 15.000 euroya, kahramanın modern Batbike’ı da 13.000 euroya satıldı.

“Batboat”un replikası 15.000 euroya, kahramanın modern Batbike’ı da 13.000 euroya satıldı.

Neticede koleksiyonda; en iyi süper kahraman filmleri arasındaki Iron Man’in gerçek boyutlu bir replikası, Star Wars Serisi’nin unutulmaz karakterleri içindeki Stormtrooper’ın üniforması, Charlie’nin Çikolata Fabrikası’ndan Willy Wonka’nın balmumu heykeli gibi daha pek çok değerli parça vardı.

Bunlara ek olarak; en iyi bilim kurgu filmleri listesinin vazgeçilmez ögesi Alien, sevimli uzaylı E.T., Star Wars’ta kullanılmış bir Ewok, Terminator’un replikası ve benzeri ürünlere yoğun ilgi vardı.

Ve müzayede evi yetkilisi Larkin yaptığı açıklamada, benzeri satışları sürekli yaptıklarını ama bu uyuşturucu kaçakçısının varlığının diğerlerine göre çok daha farklı olduğundan bahsetti. Zira benzeri haksız kazançlar elde eden kişilerin hükümet tarafından el koyduğu eşyalar arasında genellikle süper arabalar, lüks evler, Rolex marka saatler gibi şeyler vardı. Hillary’nin 1 milyon euroluk koleksiyonu ise görünen o ki tuhaflığıyla yıllar boyunca unutulmayacaktı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Kültür - Sanat kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum