Yatırım yapmaya başla!

Utah Senatörü Mitt Romney ABD Başkanı Trump’ı Sert Sözlerle Eleştirdi!

2012 seçimlerinde Cumhuriyetçi Parti’nin adayı olan, 2018 ara seçimlerinde de aynı partiden senatör seçilen Mitt Romney, Trump hakkındaki yorumlarıyla gündeme oturdu. Detaylar aşağıda;
Utah Senatörü Mitt Romney ABD Başkanı Trump’ı Sert Sözlerle Eleştirdi!

Cumhuriyetçi Parti’nin eski adayları arasında yer alan Utah Senatörü Mitt Romney, ABD Başkanı Donald Trump’ı hedef alarak sert açıklamalarda bulundu. Salı akşamı yayınlanan Washington Post makalesinde Romney, Trump’ın Aralık ayındaki pek çok eylemi hakkında eleştirel yorumlar yaptı.

Daha az tecrübeli kıdemli kişilerin atanması, ABD’nin yanında savaşan müttefiklerin terk edilmesi ve Amerika’nın dünya meselelerinde uzun zamandır enayi olduğunu iddia etmesini eleştiren Romney, Trump’ın hem sözleri hem de eylemlerinin dünya çapında dehşete neden olduğunu kaydetti.

Trump’ın son 2 yıldaki davranışlarının onun Beyaz Saray’daki koltuğu dolduramadığını, sorumluluklarını taşıyamadığını gösterdiğini söyledi.

Mitt Romney Donald Trump Başkanlık Koltuğunu Dolduramadı Bir başkanın milletin kamusal karakterini şekillendirdiğini dile getiren Romney, başkanın halkı birleştirip ilham vermesi gerektiğini Trump’ın ise tam tersini yaptığını aktardı. Bölünmüş ve öfkeli ABD halkına işaret eden Utah Senatörü, Trump’ın en büyük yetersizliğinin sergileyemediği başkanlık karakteri olduğunu belirtti. ABD Senatosu Çoğunluk Lideri Mitch McConnell ve diğer senatörlerle çalışmak için sabırsızlandığını aktaran Romney, ülkesi için en iyisi olduğuna inandığı politikaları destekleyeceğini diğerlerine karşı çıkacağını vurguladı.

Tüm bunların yanında Mitt Romney, Trump’un her tweeti ya da hatası hakkında yorum yapmayacağını da şimdiden açıkladı.

Mitt Romney Donald Trump yorumu Perşembe günü yapılan ara seçimlerde Utah Senatörü seçilen ve Perşembe günü yemin ederek görevine başlayacak olan Mitt Romney, yorumlarıyla gündeme bomba gibi düşerken Trump’ın kampanya yöneticisi Brad Parscale, eleştirilere cevap verdi.

Parscale dün Twitter’dan yaptığı paylaşımda, Romney’nin ulusu kurtarma yeteneğinden yoksun olduğunu ve Trump’ın onu kurtardığını belirtti. Ayrıca kıskançlığın en iyi sıcak servis edilen bir içecek olduğunu ve Romney’nin bunu kanıtladığını dile getirerek; “keşke herkes Trump’ın cesaretine sahip olsaydı” dedi.

Haberde eski bir Massachusetts valisi olan Romney’nin daha önce de Trump’ı eleştirdiği, Mart 2016’da yaptığı bir konuşmada onu sahtekarlıkla suçladığı hatırlatıldı. Buna göre Romney, Trump’ın başkan olmak için uygun bir mizaca ya da muhakemeye sahip olmadığını söylemişti. Trump’ı sahtekarlık, zorbalık, kadın düşmanlığı ve dürüşt olmamakla suçlayan Romney, Cumhuriyetçi Parti taraftarlarına Trump’ı seçmeme çağrısında bulunmuştu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum