Yatırım yapmaya başla!

Üst Düzey Yöneticilere Göre Trump 2020’de Yeniden Seçilecek

Yapılan bir anket, üst düzey yöneticilerin üçte ikisinin Trump’ın yeniden seçileceğine inandıklarını gösterdi.
Üst Düzey Yöneticilere Göre Trump 2020’de Yeniden Seçilecek

Son anketler, Başkan Donald Trump’ın onaylanmasında düşüşü ve Demokrat adaylara karşı abşa başa bir eşleşmeyi takip ettiğini gösterse de ABD’deki iş liderlerinin çoğunluğu, en azından şimdilik Trump’ın yeniden seçileceğine inanıyor.

CNBC tarafından yapılan Global CFO Council anketinin sonuçları, Kuzey Amerika’daki CFO’ların üçte ikisinden fazlasının Trump’ın 2020’de yeniden seçileceğine, dörtte birininse Joe Biden’ın kazanacağına inandıklarını ortaya serdi. CNBC Global CFO Council’in çeşitli sektörlerden toplamda 5 trilyon doların üzerinde piyasa değeri yöneten dünyanın bazı en büyük halka açık ve özel şirketlerini temsil ettiği aktarıldı.

Diğer taraftan 2016 yılı adaylığı için GOP kampanya sürecinin ilk günlerinde anket yapılan CFO’lar, Trump’ın gakip geleceğini düşünmediklerini bildirmişlerdi.

Küresel CFO Anketi Trump Yeniden Seçilecek Ancak Trump 2016 baharında anketlerde öne çıkan bir lider konumuna geldiğinde ise CFO’ların Hillary Clinton’un kazanmayacağından emin oldukları görülmüştü. Burada yöneticilerin hüküm süren duyarlılığı takip etme eğiliminde oldukları vurgulandı.

Yani ileride değişme ihtimali olsa da şu andaki durum Trump’ın kazanacağına işaret ediyordu. Diğer taraftan CNN/RSS, Washington Post-ABC News, Quinnipiac Üniversitesi anketleri Trump’ın onay derecesinin, ekonomik yavaşlama korkuları ve Çin’le ticaret savaşından etkilendiğini göstermişti.

CNBC’nin önde gelen şirket yöneticileri anketi de ABD ticaret politikasının bir engel olduğunu öne sürdü.

Küresel CFO Anketi ABD Dış Politikası Engel Ayrıca CFO’ların çoğunluğu, ticaret politikasının önümüzdeki altı ay boyunca işleri için olumsuz olacağını belirtti. Neredeyse yarısı şirketlerinin tarifelerin bir sonucu olarak daha yüksek girdi maliyetleri yaşadığını ve çeyrekten fazlasının bu yüksek maliyetleri telafi etmek için fiyatları artırdıklarını savundu. Üçüncü çeyrek anketinden elde edilen bir başka bulgu da CFO’ların Trump’ın yüksek şansı olduğuna inanma nedeni oldu. Çünkü ticari tepkiler, 2020’de resesyon korkusuna dönüşmüyordu.

CFO’ların yüzde altmış beşi ABD ekonomisinin 2020’de resesyona girmeyeceğini dile getirdi.

CFO %65 ABD Resesyon Girmeyecek İlaveten Trump’ın, ekonomik genişlemeyi devam ettirmek için FED’in daha fazla faiz indirimi yapması gerektiği görüşünü desteklememelerine rağmen bu inancı korudukları kaydedildi. CFO’ların çoğunluğu mevcut faiz oranlarının uygun olduğunu söyledi.

Los Angeles Kaliforniya Üniversitesi’nden (UCLA) Lynn Vavreck de son zamanlarda verdiği bir demeçte zayıf ekonomik şartlar altında yeniden seçilmeye çalışan başkanların mücadele ettiklerini çünkü seçmenleri çekmek için başka faktörler bulmaları gerektiğini bildirmişti. Bununla birlikte Trump’ın yavaşlamaya dayanacak şekilde çoğundan daha iyi konumlanmış olduğunu çünkü 2016’da göçmenlik gibi kimlik odaklı konularda çalıştığını vurguladı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum