Yatırım yapmaya başla!

USMCA ABD Ekonomisi için Çok İyi Bir Anlaşma

ABD Ticaret Temsilcisi Richard Lighthizer, USMCA’nın Amerika için büyük bir kazanç olduğunu söyledi.
USMCA ABD Ekonomisi için Çok İyi Bir Anlaşma

ABD Ticaret Temsilcisi Richard Lighthizer, Fox Business’e yaptığı açıklamada ABD-Meksika-Kanada Anlaşması’nın Amerika için büyük bir kazanç olduğunu söyledi.

“Dijital ticaret ve finansal hizmetlerde, daha önce hiç yapılmamış şeylerde gerçekten altın standarda sahibiz. Bu, Birleşik Devletler, üreticiler, işçiler, çiftçiler ve benzerleri için gerçekten, gerçekten, gerçekten iyi bir anlaşma” diyen Lighthizer, USMCA’nın büyük bir rakamla onaylanması gerektiğini sözlerine ekledi.

ABD Temsilciler Meclisi’nin Perşembe günü USMCA için oy vermesi beklenirken günün hala değişebileceği de biliniyor.

USMCA Onay BekleniyorTrump yönetimi, USMCA’nın doğrudan veya dolaylı olarak otomotiv endüstrisine bağlı olan 80.000 işi geri getirmesini ya da yaratmasını bekliyor. Beklentiler arasında anlaşmanın 25 milyar dolar ya da 30 milyar dolarlık yeni yatırımlar yaratması da var. Ayriyeten ticaret anlaşması, ABD süt ürünleri çiftçilerinin yaşadığı sorunları çözecek ve diğer şeylerin yanında Amerikan buğdayı, tavuk ve yumurtalarına yeni erişim sağlayacak.

ABD Ticaret Temsilcisi de bugünkü açıklamasında USMCA’nın getireceği faydalara gönderme yaparak anlaşmanın ülke için ne kadar iyi olacağını vurguladı.

USMCA Amerikan Ekonomisi Çok İyi “Uzun zamandır, neredeyse her iş grubunun, hemen hemen her tarım grubunun, çalışma grubunun, Demokratların ve Cumhuriyetçilerin desteğine sahip olan ilk ticaret anlaşmasına sahibiz. Dolayısıyla, olduğumuz yerden dolayı çok heyecanlıyız.” dedi. USMCA’nın Meksika ve Kanada için de iyi olduğunu savunan Lighthizer, ticaret için iki yaklaşım olduğunu belirterek şöyle konuştu:

“Birincisi, ticaretin amacı tamamen piyasa verimliliği ve yatırımcıları korumaktır. Başkanın görüşü, imalat işçileri ve çiftçiler üzerindeki etkisini ve bu sürece dahil olan insanları düşünmek zorunda olduğumuzdur ve asıl amacımız, işçi sınıfı ve çiftçiler için daha fazla zenginlik ve daha iyi bir yaşamdır.”

ABD Ticaret Bakanı Wilbur Ross da kısa süre önce yaptığı bir açıklamada Amerika Birleşik Devletleri, Meksika ve Kanada’nın tarihi bir ticaret anlaşmasına yaklaştıklarını dile getirmişti. Lighthizer gibi anlaşmanın faydalarının üzerini çizen Wilbur Ross, NAFTA’nın yerine geçen USMCA’nın 176 bin yeni iş yaratmasının ve otomotiv endüstrisine 34 milyar dolar destek vermesinin beklendiğini belirtmişti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum