Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

USD/JPY’nin Sağlam Bir Eylül İstihdamıyla Yeni Zirvelere Çıkması Bekleniyor

Şu anda bazı önemli tarihi zirvelere çok yakın olan USD/JPY’nin bugün açıklanacak sağlam bir istihdam verisiyle yeni yüksek seviyelere çıkabileceği tahmin ediliyor.
USD/JPY’nin Sağlam Bir Eylül İstihdamıyla Yeni Zirvelere Çıkması Bekleniyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Amerikan dolarının Japon yeni karşısındaki değerini yansıtan USD/JPY paritesi için bugün yeni zirve beklentileri var. Yüksek seviyelerin görülebilmesi için gerçekleşmesi gereken koşul ise öğleden sonra açıklanacak Eylül ayı ABD tarım dışı istihdamının güçlü gelmesi.

Dün 111,23’e kadar gerileyen USD/JPY, en son 111,62’de işlem görmüştü. Bugüne yatay başlarken gün boyu yükselişle pozitif bölgede hareket etti.

TSİ 10.56’da yüzde 0,31 artıda işlem gören USD/JPY, 111,59 – 111,99 aralığında kaldı.
USD/JPY %0,31 Yükseliş
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

Gün içi yüksek seviye majör paritenin Ekim ayında kaydettiği en güçlü değeri oldu. Son verilere göre USD/JPY, aylık bazda yüzde 1,55 artıda dururken yıllık bazda yüzde 5,60 değer kazandı.

ING ekonomistleri bugünkü notta bugün ABD bordrolarında 470 bin istihdam artışı beklediklerini belirtti.

Çünkü sağlam istihdam Kasım ayında Fed’in daralması ve 2022’nin sonlarında sıkılaştırmaya ilişkin beklentileri güçlendirecek ki bu da nihayetinde ABD getirilerini ve doları destekleyecek.

ING notunda USD/JPY için şu ifadeleri kullandı: “JPY bir kez daha ana kaybeden olarak ortaya çıkabilir ve USD/JPY’nin 2019’un en yüksek seviyelerinin üzerinde kırılmasını görebiliriz.”

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu