Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

USD/JPY’de Gerileme Sürüyor! Parite 6 Haftanın En Düşüğünü Gördü

Günün en çok düşen pariteleri arasında yer alan majörlerden USD/JPY, 6 haftanın en düşük seviyesine geriledi.
USD/JPY’de Gerileme Sürüyor! Parite 6 Haftanın En Düşüğünü Gördü

Amerikan dolarının Japon yeni karşısındaki değerini ifade eden USD/JPY paritesi, kayıplarını genişleterek bugün ardışık beşinci gününde düşüşü sürdürdü.

ABD 10 yıllık hazine getirilerin 14 ayın en yüksek seviyelerinden daha da uzaklaşması ve dolar endeksinin 91,17’ye kadar gerilemesi satış baskısını artırdı.

Japonya’nın ticaret verileri de yen için iştahı artırdı. Yıl başından dolar endeksinin 93,44’ü gördüğü 31 Mart’a kadar yükselen parite, sonrasında gerileme trendine girdi.

Bugün en düşük 108,03 Japon yeni olan USD/JPY, 5 Mart’tan bu yana en zayıf değerini kaydetti.
USD/JPY 6 Hafta Düşük 108,03
Kaynak: piyasa.paratic.com

Asya seansını sakin geçiren parite, Avrupa seansının başlamasıyla hızla gerileyerek en dip seviyesini gördü. GCM Yatırım günlük analizinde önümüzdeki süreçte fiyatlamaların 109,00-109,35 altında kaldığı sürece düşüş beklentisi olabileceğine işaret etti.

Gerçekleşebilecek düşüşlerde 108,35 ve 108,10 seviyelerinin hedefleneceği söylenirken TSİ 11.15’teki 108,03 bu seviyeleri kırmış oldu. Bu arada duyarlılığı artıran Japon ticaret verilerine göre Mart ayında ihracat yüzde 16,1 artarak 3 yılın en yükseğine ulaştı.

Ticaret fazlası da yıllık bazda 663,72 milyar Japon yenine ulaşarak 490 milyar JPY yönündeki beklentileri kolaylıkla geride bıraktı. İthalat da beklentileri aşarak yüzde 5,7 artışla 6,71 milyar Japon yeni olarak bildirildi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum