Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

USD/JPY Paritesi 19 Ayın En Yüksek Seviyelerinde Geziyor

Doların dün akşam yaşadığı güçlenme seansının ardından USD/JPY paritesi yukarı yönlü ivmesini artırarak bugün 19 ayın zirvesini test ediyor.
USD/JPY Paritesi 19 Ayın En Yüksek Seviyelerinde Geziyor

Dün ABD seansının yaşandığı sürede doların güçlenmesini sağlayacak bir dizi olay yaşandı. Amerikan Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell’ın açıklamaları, Dolar Endeksi’nin (DXY) art arda rekor kırması, ABD Temsilciler Meclisinin borç limitini askıya almasına yönelik tasarıyı onaylaması derken dolar güçlendi.

Doların güçlenmesi, tüm para birimlerinin karşısında gerçekleşirken her birinde ani hareketler yaşandı. EUR/USD paritesi, 14 ayın en düşüğünü 1,1589 dolar ile kaydederken, dolar kuru 8,95 lira ile rekor kırdı. Doların baz döviz olduğu USD/JPY paritesi ile güçlü yükselişini bugün 19 ayın zirvesine taşıdı.

USD/JPY paritesi dünkü işlemlerde güçlü bir yukarı yönlü ivmeyi takip ettikten sonra ABD tarafından gelen açıklamalarla, 112,05 yen seviyesine kadar yükseldi. Ardından yataya bir seyir izleyen parite, bugün yeni bir yükselişle 112,06 yeni görerek Şubat 2020’den bu yana görülen en yüksek seviyeyi kaydetti.

USD/JPY paritesi TSİ 10:35 sularında yüzde 0,05 oranında düşüşle 111,93 yen seviyesinden işlem görüyor.
USD/JPY Paritesi Yüzde 0,05 Düşüş
Kaynak: Paratic Piyasalar

Parite, dünkü yükselişin ardından işlemleri 111,97 Japon yeninden tamamladı. Bugünkü işlemlere ise 111,96 yenden başladıktan sonra Asya seansının büyük kısmında yataya yakın seyretti. Ardından gerilemeye başlayan parite, 111,79 yene kadar geriledi.

USD/JPY paritesi Avrupa seansının açılışına doğru hareketlenirken, TSİ 10:05 sularında 112,06 yene kadar yükseldi. Ardından bir miktar kâr satışı ile 111,95 yen etrafında seyretmeye başladı.

Paritenin aşağı yönlü ivmeyi güçlendirmesi durumunda 111,79 ve 111,68 yen seviyeleri destek noktaları olarak takip edilecek. Yukarı yönde ise 112,01 ve 112,12 yen seviyeleri direnç noktaları olarak görev yapıyor.

Paritenin fiyat performansına baktığımız zaman, haftalık %1,47 oranında değer kazandığı görülüyor. Aylık %1,75 oranında yükseliş kaydeden parite, geçen yılın aynı işlem gününe göre %6,11 oranında değer kazanmış durumda bulunuyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum