Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

USD/JPY 115 Üzerinde 5 Yılın Yükseğinde Kalıcılık Kazanıyor

USD/JPY paritesi, bugün 115 seviyesi üzerinde 5 yılın yükseklerinde istikrar kazanıyor.
USD/JPY 115 Üzerinde 5 Yılın Yükseğinde Kalıcılık Kazanıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Amerikan dolarının Japon yeni karşısında değerini yansıtan USD/JPY paritesi, bugün 115 seviyesi üzerinde kalıcılık sağladı. Dün 115,52 testiyle 5 yılın yüksek seviyesine çıkan majör parite, en son 115,37’de fiyatlandıktan sonra bugüne yatay başladı.

Günün büyük bölümünde gerilerken en düşük 115,24’ü test ederek kritik eşiğin üzerinde istikrar kazandığını gösterdi.

TSİ 17.32’de yüzde 0,05 ekside dururken gün içi hareket aralığı 115,24 – 115,45 oldu.
USD/JPY 115 Üzeri
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

Son verilere göre haftalık bazda yüzde 0,95 değerlenirken aylık kazanç yüzde 1, yıllık kazanç ise yüzde 10,4 oldu. Majör para birimleri yükselen doların baskısı altında kalırken FED ve Japonya Merkez Bankası arasındaki politika görünümleri, dün akşamki son FOMC tutanaklarıyla daha da farklılaştı.

Bu arada Japonya Kabine Ofisi bugün yaptığı açıklamada, ekonomik değerlendirmeyi Kasım ayında değiştirmediğini duyurdu. Genel ekonomik değerlendirmeyi korurken toparlanmadaki zayıflığın devam ettiğini söyleyen Kabine Ofisi, ekonomik toparlanma konusunda karamsarlığını sürdürdü.

Buna göre hükümet, devam eden tedarik sorunları ve Çin ekonomisindeki yavaşlama nedeniyle ihracat ve üretimde notunu düşürdü. 13 ayda ilk kez tüketime bakış açısını yükseltti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu