Yatırım yapmaya başla!

Dünyanın En Hızlı Adamı Usain Bolt Kendi “Bolt Nano” EV Araçlarını Tanıttı

Yarışmalarda gösterdiği koşu performansıyla en hızlı adam olarak anılan Usain Bolt, kendi şirketi olan Bolt Nano ürünlerini tanıttı!
Dünyanın En Hızlı Adamı Usain Bolt Kendi “Bolt Nano” EV Araçlarını Tanıttı

Karşınıza ilginç bir elektrikli otomobil haberi ile geliyoruz. Eski olimpiyat ve dünyanın en hızlı koşucusu Usain Bolt, Fransa’nın Paris kentinde gerçekleştirilen VivaTech Fuarı‘nda kendi Bolt Nano elektrikli araçlarını tanıttı. 3 farklı tipte Bolt Original-One-Chariot ile elektromobilite alanında EV Scooter’lar ile piyasaya giriş yapılacak.

Jamaikalı sürat adamı iş dünyasına da hızlı bir giriş yaparak bizleri şaşırtmayı başardı. Scooter demiş olsak da Bolt bununla kalmayarak bir mikro şehir aracıda satacak. Otomotiv A segmentten gittikçe uzaklaşırken, daha makul ve kullanımı rahat olan iki kişilik araçlara yöneliyor. Seat’ta Minimo ile Renault Twizy tarzında araç tanıtmıştı. O zaman sizleri bekletmeden Bolt Nano ürünlerine bakalım.

Bolt Nano şirketi 3’ü Scooter birisi mikro araç olmak kaydıyla 4 ürünle piyasada yerini alacak.

Yeni Bolt Nano Elektrikli Araçlarıİlk önce şehir otomobilinden bahsedelim. Göründüğü gibi oldukça küçük ve kısa mesafeli sürüşler için biçilmiş laftan gibi duruyor. Bu araç klasmanının mimari Renault sayesinde markalar hızla bu tarafa yöneliyor. Usain Bolt, scooter araçlarının 3.2 km mesafedeki ulaşımlar için mükemmel olduğunu söylendi.

Şehir aracı içinse 3.2 ile 24 km arasındaki mesafeler için ideal olabileceğinden söz etti. Bolt Nano park sorunu olmayan, kullanımı kolay, yakıt derdi olmayan tercih edilebilecek bir ulaşım aracı. Sarı-siyah renk gövde kombinasyonunda örtüsü kaldırılan model, büyük tekerleklere sahip. Hızlı bir Smart’ı andırıyor. Bahsi açılmışken tanıtımda araçların teknik değerleri ile ilgili bilgiler verilmedi.

Bolt Nano araçlarını özel bir sürüş programı dahilinde satıyor.

Usian Bolt Şehir Scooter ve OtomobilNano, sürüş paylaşım programları sayesinde dünyanın neresinde olursanız olun e-scooter ve bisiklet paylaşım programları gibi kullanıcılar araçlarını takip edebilecekler. Park ettiğiniz anda çalınma gibi durumlara karşı telaşınız ortadan kaldırılmış olacak.

Avantajlardan bir tanesi de bahsettiğimiz noktalara bıraktığınız zaman bir sonraki sürücü için piller doldurulmuş halde sürüşe devam edecek. Şirket sahibinin dediğine göre, Bolt Nano’ları şarj etmek için istasyonları kurulacak.

Usian Bolt, “Bolt kentsel alanlarda kapsamlı araştırmalar yaptı ve taşımacılıkta devrim için hazırlandı.” dedi. Bolt web sitesinde “Trafik sıkışıklığı da dahil olmak üzere transit sorunlarının hafifletilmesine ya da etkisine çok az etkisi olmadan hafifletilmesine yardımcı olacak bir scooter sağlayabileceğimize inanıyoruz” şeklinde bir açıklama yapılmış. Ve “Seyahat ederek, bir atlet olarak geçirdiğim zamanlar boyunca, dünyadaki şehirlerin tıkanıklık konusunda yardıma ihtiyacı olduğunu öğrendim” demesi de işin çıkış noktası diyebiliriz.

Teknik verilerin haricinde bilgi verilmeyen maddelerden ne zaman üretileceği? fiyat başlangıcının hangi aralıkta olacağı? Kaynakları incelediğimizde ön görülen fiyat 9.999 dolar başlangıç olarak tahmin ediliyor. Dünyanın en hızlı koşan iş adamının yaptığı girişim alkışlanmayı hak ediyor. Mobilite hizmetlerinde insanların nereye daha yatkın olduğu iyi tespit edilerek, makul düzeyde elektrikli araç üretme girişimini başarılı buluyoruz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum