Yatırım yapmaya başla!

Üreticilere 972 Milyon 436 Bin TL’lik Destek Müjdesi!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, süt üreticilerine verilecek 119 milyon liralık destek ödemesinin bu akşam başlayacağını ve 3 alanda toplamda 972 milyon 436 bin liralık destek sağlanacağını söyledi.
Üreticilere 972 Milyon 436 Bin TL’lik Destek Müjdesi!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, yeni yıla girerken çiftçileri sevindirecek bir açıklamada bulundu. Üreticilere yönelik büyük destek paketini paylaşan Pakdemirli, üç farklı alanda üreticilere 972 milyon 436 bin TL destek verileceğini bildirdi.

Burdur’da esnaf ziyareti yapan ve Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Konferans Salonu’nda düzenlenen Tarım Sektörü Değerlendirme Toplantısı’nda konuşan Pakdemirli, önemli açıklamalarda bulundu.

1 milyon 588 bin ton çiğ süt için 119 milyon 21 bin liralık destekleme ödemesinin bu akşam başlayacağı müjdelendi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 2018 yılının Temmuz ve Ağustos döneminde üretilen 1,5 milyon ton çiğ süt için destekleme ödemesinin bu akşam başlayacağını söyledi. Üniversite ve sanayi iş birliklerini önemsediklerini belirttiği konuşmasında üreticilere verilecek destekleme paketinin detaylarını paylaştı.

Süt üreticilerinin küstürmemek adına destekleri 10 kuruştan 25 kuruşa çıkardıklarını, bu durumun Ocak, Şubat ve Mart aylarında geçerli olduğunu ifade etti. Kırsal kalkınmaya destek için 50 hayvancılık projesine 37 milyon lira hibe ayırdıklarını, 41 ildeki hayvancılık yatırımlarına sağladıkları %50 hibe desteğinin devam ettiğini de sözlerine ekledi.

Atıl durumda 2 milyon hektar tarım arazisinin işlenmesiyle 13 milyar liralık gelir artışı hedefleniyor.

Bu yıl içerisinde yapılan tarımsal desteğin 14,5 milyar lira olduğunu, 2019 yılında bu rakamın 16,1 milyar liraya çıkarılacağını söyleyen Bekir Pakdemirli, desteklerin hepsi üzerinde yeniden çalıştıklarını ve en iyi şekilde dağıtmayı amaçladıklarını dile getirdi.

314 bin 532 büyükbaş hayvan için toplamda 78 milyon 790 bin lira besi desteği yapılacağını, bunun da hayvan başına 250 liraya denk geldiğini belirtti. Bekleyen hayvanların kesim işlemlerine Burdur’da bir hafta içerisinde başlayacaklarını, Tarım Bakanlığı olarak da üç farklı alanda 972 milyon 436 bin lira destek ödemesi yapmış olduklarını sözlerine ekledi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum