Yatırım yapmaya başla!

Ürdün Parlamentosu Başkanı, Türkiye’yi Ekonomik ve Siyasi Anlamda Başarılı Buluyor

Ürdün Parlamentosu İdari Komisyon Başkanı Dr. Ali Halef Hacahce, katıldığı bir konferansta Türkiye'ye ekonomik ve siyasi anlamda övgüler yağdırdı.
Ürdün Parlamentosu Başkanı, Türkiye’yi Ekonomik ve Siyasi Anlamda Başarılı Buluyor

“16. Değişimin Parmak İzi Konferansı (Türkiye Organizasyon Komitesi ve İnsan Kaynaklarında Değişimin İzinde Bulunan Bilimsel Komite Konferansı)” Referans Akademi’nin öncülüğünde düzenlendi. İnsan kaynaklarının zaman içindeki değişimini ele almak ve sektördeki gelişmeleri daha yakından değerlendirmek amacıyla gerçekleştirilen bu etkinlikte çok sayıda ülkeden farklı isimler yer aldı.

4 gün boyunca devam edeceği öğrenilen konferans kapsamında 6 oturum, 2 atölye çalışması ve 5 yuvarlak masa etkinliği  gerçekleştirilmesine karar verildi. Atölye çalışmalarında insan kaynakları performansı ele alınacakken; yuvarlak masa etkinliklerinde ise işe alma-seçme, yönlendirme, iyi çalışma koşullarının korunması, çalışan ilişkilerinin yönetimi ve eğitim-geliştirme konuları ele alınması planlandı.

Konferansta bulunan Ürdün, Katar ve Libya gibi 16 Orta Doğu ve Körfez ülkelerinden üst düzey yetkililer ve sayısı 350’yi aşan konu hakkında uzman kişiler önemli konular üzerinde durdu. Bu isimler arasında yer alan Ürdün Parlamentosu İdari Komisyon Başkanı Hacache, insan kaynakları ve bu alanda alışılmışın dışına çıkma konusunu değerlendirdi.

Kurum ve kuruluşlarının başarı elde etmesinde insan hazinesindeki dinamikleri keşfetmenin önemli olduğunu söyleyen Hacache, bu konuda başta Orta Doğu’nun değişime ihtiyaç duyduğunu öne sürdü.

Orta Doğu'nun Değişime İhtiyacı VarKonuşması sırasında Türkiye ve Ürdün arasındaki ilişkileri de değerlendiren Hacache, gerek liderler gerekse halk arasındaki ilişkilerin dostça olduğunu belirtti. Bu noktada Türkiye’ye övgüler yağdırdı ve ülkemizi ekonomik, siyasi, sosyal ve idari alanlarda oldukça başarılı bulduğunu ifade etti. Bu başarıları Ürdün’e taşımak istediğini söylerken, Ürdün için Türkiye’nin önemli olduğunu vurguladı.

Türkiye’de bulunan Ürdünlü sayısının bir hayli fazla olduğunu söyleyen Hacache, ülkesindeki pek çok vatandaşın yatırım için Türkiye’yi seçtiğini ve çok sayıda öğrencinin eğitim amacıyla burada bulunduğunu belirtti. Söz konusu konferansta pek çok Ürdünlü katılımcı bulunmasının Türkiye’ye duyulan sevginin bir göstergesi olduğunu söyledi.

Türkiye-Ürdün arasındaki yatırımların karşılıklı olarak artırılması için çaba gösterildiğini ifade eden Hacache, Ürdün’de bulunup yatırımlarını Türkiye’de yapmak isteyenler için bürokratik işlemlerin kolaylaştırılmasını talep etti. Amman’ın Türkiye’deki yatırım fırsatları konusunda bilinçlendirilmesi gerektiğine dikkat çekti. Bu noktada Türkiye’nin Amman Büyükelçiliği’ne birtakım görevler düştüğünden söz etti. Tüm bu önerilerinin dikkate alınmasıyla yatırımların ciddi oranda artacağına dikkat çekti.

Bahreyn Krallığı Danışma Meclisi Enformasyon Maliye ve İnsan Kaynakları Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Ahmed Abdullah Nasır, düzenlenen zirvede 4 gün boyunca insan kaynaklarının ele alınacağını söyledi.

Bahreyn KrallığıTeknolojik anlamda gelişmeyle bu anlamda daha büyük değişimlerin yaşanabileceğini söyledi. Bu değişime gelecek neslin hazırlıklı olması gerektiğini ifade eden Nasır, Türkiye’yi insan kaynakları açısından Arap ülkelerine kıyasla daha iyi bir yerde gördüğünü açıkladı. Bahreyn’in bu alanda Türkiye’den öğrenecekleri olduğunu ifade etti.

Türkiye’nin son yıllarda pek çok alanda kaydettiği ilerlemeyi takip ettiğini söyledi ve üzerindeki tüm baskılara rağmen özellikle ekonomik anlamda kaydettiği başarılara değinerek sonraki yıllarda daha iyi bir yere ulaşacağını öngördü.

Referans Akademi Genel Müdürü Ahmed el-Taweel ise konuşmasına düzenlenen bu etkinliğin 16.’sının gerçekleştirildiğini hatırlatarak başladı. Etkinliğin düzenleneceği yer konusunda uzun süren kararlaştırma sürecinin sonucunda İstanbul’un seçildiğini söyledi. Türk-Arap arasındaki ilişkileri güçlendirmek hatta en üst seviyeye çıkarmayı amaçladıklarını söyleyen Taweel, Türkiye’nin tecrübelerinden faydalanmak istediklerini ifade etti.

Tıpkı diğer yetkililer gibi son yıllarda insan kaynaklarının hızlı bir değişim kaydettiğine dikkat çeken Taweel, düzenlenen bu konferans ile Orta Doğu ve Körfez ülkelerinin değişime daha kolay uyum sağlayacağını aktardı. İnsan kaynakları yönetiminin şirketlerin ve kuruluşların ilerlemesinde önemli bir payı olduğunu vurguladı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum