Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

UPS Kargo Filosunu ARRIVAL ile EV Araçlara Çevirdi!

UPS, Londra ve Paris sokaklarında ARRIVAL ile geliştirdiği elektrikli dağıtım araçlarını kullanacak!
UPS Kargo Filosunu ARRIVAL ile EV Araçlara Çevirdi!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Basit mantıkta düşündüğümüzde dünyada hava kirliliğine en çok sebep olanlar listesinin birinci sırasında büyük taşıtlar gelmektedir. Her alanda kullanılan kamyon, tır, otobüs türü uzun ve geniş araçların haliyle ünite kısımları da hacimli oluyor. Standart bir sedan veya SUV’un motor hacimleriyle karşılaştırılma yapıldığında, aradaki farklarla salınan zehirli gazların oranı da eşit gidiyor.

Kargo dağıtım şirketlerinin en büyük firmalarından UPS, daha çevreci adımlar atarak, araç sınıflarını EV çizgisinde götürme kararı alıyor. Bir takım anlaşmalar sonrasında, şehiriçi dağıtımlarını ARRIVAL araçlarından alacağı sıfır emisyonlu taşıtlarla yapacağını duyurdu.

UPS 2016 Yılından Beri ARRIVAL ile Çalışıyor!

UPS 2016 Yılından Beri ARRIVAL ile ÇalışıyorARRIVAL’in UPS ile olan çalışmaları 3. senesine gireceği için işleri tam rayına oturtmak ve Ar-Ge için yeterli süreler oluşturulmuş. Gelişim sürecinde tek bir modele bağlı kalmadan, farklı boyutlara sahip prototipler geliştirilmiş.

ARRIVAL ile ortaklıkta, dağıtım araçlarının kompakt tipe yakın, tek şarjla gidebileceği mesafeler ve karoserin hafif olmasına dikkat edilerek sürece devam edilmiş. Bu çalışma günümüz şartlarını karşılayabildiği gibi şirketin tamamen fosil yakıttan kurtuluşunu işaret ediyor.

Pilot Bölge Londra ve Paris Olacak

Pilot Bölge Londra ve Paris OlacakBu yılın sonuna kadar 35 adet UPS dağıtım aracının bahsedilen Londra ve Paris şehirlerinde ilk denemelerinin yapılması kararı alınmış.

GCM Yatırım Banner

Teknik kısımda EV araçların tek şarj etme ile birlikte 240 km gidebileceği söylendi. Hafif kompozit araçların mevcut sunulan menzil rakamlarıyla karşılaştırıldığında, yeterli olduğunu görmekteyiz.

ARRIVAL CEO’sı Denis Sverdlov Açıklamalarda Bulundu!

ARRIVAL CEO'sı Denis Sverdlov Açıklamalarda Bulundu!Sverdlov yaptığı açıklamada, “Yoğun şehirlerimizde temiz ve sessiz bir şekilde teslimat yapmak için tasarlanmış uygun fiyatlı, modüler, tamamen elektrikli bir dağıtım aracı yaratmak için UPS ile işbirliği yapmaktan heyecan duyuyoruz.” dedi. Açıklamalarının ilerleyen zamanlarda CEO, aynı zamanda araçlarının sürücü ve insan güvenliğine son derece önem verdiğinden bahsetti. 

İlginizi Çekebilir :

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Toyota İngiltere için Hazırladığı “Land Cruiser LCV Ticari Versiyonu” Gösterdi!

Sürücü yorgunluğunu azaltmaya yönelik geliştirmelerden bahdesildiği gibi destek sistemleri de kargo dağıtım araçlarının donanımlarına eklenecek. Gözümüze çarpan güvenlik önlemlerinden birisi de ön cama verilen açılar. Baktığımızda yayalara ve taşıt sürücülerini geniş açıdan görerek olası kazaların önüne geçilebilir.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın