Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ünlü Yatırım’dan 2 Markaya Dair Tescil Açıklaması

Ünlü Yatırım, bağlı ortaklığı Ünlü Menkul Değerler A.Ş.'nin Piapiri ve Piapiri ÜNLÜ & Co markalarının kullanımı hakkında yatırımcılarını bilgilendirdi.
Ünlü Yatırım’dan 2 Markaya Dair Tescil Açıklaması

Ünlü Yatırım Holding A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) iki markanın kullanımı hakkında gerçekleşen sürece dair açıklama yaptı. Şirketin bağlı ortaklıklarından olan Ünlü Menkul Değerler A.Ş.’nin “Piapiri” ve “Piapiri ÜNLÜ&Co” markalarının kullanımına ilişkin Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) 8 Mart 2022 tarihinde yaptığı başvurulara onay verildiği hatırlatıldı.

Söz konusu markaların şirketin müşterilerine sunduğu sermaye piyasası hizmetleri kapsamında geliştirme çalışmalarına devam ettiği mobil uygulamalarda kullanılması planlanıyor.

Bu gelişmelerin ardından Ünlü Menkul’ün markaların Türk Patent ve Marka Kurumu nezdinde tescilini talep ettiği belirtildi.

Piapiri markasının tescilinin 20.04.2022 tarihinde, Piapiri ÜNLÜ&Co markasının tescilinin ise 15.06.2022 tarihinde yapıldığı açıklanırken her ikisi hakkında gerekli düzenlemelerin yapıldığı ve marka tescil belgelerinin teslim alındığı duyuruldu.

Marka tescilleri alınan iki ismin kullanılacağı mobil uygulamanın tanıtımının 24.10.2022 tarihinde yapılmasının planlandığı kamuoyuna duyuruldu.

MANŞET HABER
Döviz ve Borsa Kazançlarına Vergi Artırımı İddiası

Şirket Hisseleri Yüzde 1’den Fazla Yükseldi

Piyasa açılmadan önce gelen haber şirket hisselerine pozitif yansıdı. Ünlü Yatırım hisseleri (UNLU) güne yükselişle başladı. Geçen haftayı 7,39 liradan tamamlayan hisseler bu sabah 7,44’ten açıldı.

Saat 10.20 itibarıyla yüzde 1,35 değer kazancıyla 7,49 lira ile seansın en yükseğinden işlem görüyor.

Yıllık bazda yatırımcısına yüzde 30’dan fazla getiri sunan şirket hisseleri bir ayda yüzde 5’ten fazla değer kaybetti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu