Yatırım yapmaya başla!

Ünlü İsimlerin Vazgeçemediği Pahalı Tutkuları

Ünlü İsimlerin Vazgeçemediği Pahalı Tutkuları

Ünlülerin tuhaf bağımlılıkları hakkında ne düşünüyorsunuz? Daha doğrusu, tuhaf değil de pahalı olan bağımlılıklarının neler olabileceğini hiç düşündünüz mü? Zira tıpkı bizim olduğu gibi, onların da birtakım bağımlılıklarının olması gayet doğaldır, değil mi? Elbette öyledir, bununla birlikte; oldukça varlıklı olan ünlü isimler bağımlısı oldukları şeyleri, sınırsızca ve milyon dolarlar harcayarak satın alabilmektedirler.

Bazı ünlüler bağımlılıklarını tamamen farklı bir seviyeye taşımış isimler olarak karşımıza çıkıyorlar. Örneğin; tüm kadınların düşkün olduğu ayakkabılara, apayrı bir bağımlılık gösteren Celine Dion’un ayakkabı koleksiyonunu gördüğünüz zaman, gözlerinize inanamayacak ve bu nasıl büyük bir zaaf diyeceksiniz. Hepimizin bir takım zaafları vardır elbette. Ama çoğu kez toplum baskısı ya da maddi eksiklikler yüzünden kendimizi firenleriz, değil mi? Tabi ki bu durum herkes için aynı değil. Zira tam tersini bile düşünebilirsiniz. Çünkü medyanın daima gündeminde kalmak kolay değil. En pahalı ünlü bağımlılıklarını inceleyeceğimiz listede, daha birçok şaşıracağınız bağımlılığın ve ünlü isimlerinin olduğunu göreceksiniz. Dilerseniz vakit kaybetmeden incelemeye başlayalım, baklaım kimler var.

İşte karşınızda zaaflarına binlerce dolar harcayan 10 ünlü:

10 Mariah Carey – Ayakkabılar

Mariah Carey - AyakkabılarListemizin ilk sırasına Amerikalı şarkıcı, aktris ve prodüktör olan Mariah Carey ile başlıyoruz. 27 Mart 1969 doğumlu olan şarkıcının kontrol edemediği bağımlılığının ise inanılmaz ayakkabı koleksiyonu olduğunu görüyoruz. İlaveten; Mariah Carey’in Manhattan’da bulunan ve Mario Buatta tarafından tasarlanan 3 katlı malikanesinde yer alan ayakkabı dolabına baktığınızda, durumun ne kadar vahim olduğunu anlıyorsunuz. Zira şarkıcının her biri en az 1.000 dolar değerinde olan 1.000 adetten fazla ayakkabısı bulunuyor. Tamam, tüm kadınlar ayakkabıları sever ancak; Mariah Carey’in bu tutkusu sizce de biraz abartılı değil mi?

Bir kadın için saçı, makyaşı, bakımı neyse; ayakkabıları da odur. Yani o derece önemlidir. Peki, bu derece önemli bir ayrıntının en pahalı modellerini merak etmiyor musunuz? Bayanlara Özel Dünyanın En Lüks 10 Ayakkabı Markası isimli yazımızdan öğrenebilirsiniz.

9 Rihanna – Saç

Rihanna - Saç20 Şubat 1988’de dünyaya gelen Rihanna, saçlarına olan zaafıyla biliniyor. Barbadoslu, güzel bir sanatçı olan Rihanna’nın zaafındaki tuhaflık ise sanatçının saçlarını değiştirmek için harcadığı aşırı miktarlardan kaynaklanıyor. Şöyle ki ünlünün kısa, uzun, kıvırcık, sarı, siyah, kırmızı gibi birçok şekle ve renge bürünen saçlarına harcadığı yıllık fatura miktarının 1 milyon dolar üzerinde olduğu biliniyor. Saç bakımı için bu kadar yüksek tutarlar ödemek hiç de normal bir zaaf olarak gösterilemez, değil mi?

Rihanna’nın saçlarına yaptığı harcamaya şaşırdınız mı? Bence acele etmeyin, bir seferlik ziyaretinde ondan da fazla harcama yapan ünlü isimler var desem… Yanlış duymadınız, Ünlülerin Yaptırdığı En Pahalı 10 Saç Sitili isimli yazımızdan detayları öğrenebilirsiniz.

8 Joan Rivers – Plastik Cerrahi

Joan Rivers - Plastik CerrahiListemizin 8. sırasında yer alan ve pahalı bir bağımlılığı olan diğer ünlümüzün, daha çok sahne adı Joan Rivers ile tanınan Joan Alexandra Molinsky olduğunu görüyoruz. 8 Haziran 1933 doğumlu olan Amerikalı ünlü ismin bağımlılığı ise plastik cerrahi. Zaten, yaşından çok daha genç gözüken Joan Rivers’in birçok kez estetik ameliyat geçirdiği herkes tarafından bilinmektedir. Ancak bilinmeyen şey ise sanatçının bu estetik ameliyatlar için 3 milyon dolardan daha fazla para harcaması.

Joan Rivers’in ilk operasyonu 1965 yılında yapılmış olup, bu operasyon ile sanatçının kırışan ve aşağıya doğru çekilen göz kapakları gerdirilmiştir.

Rivers, daha genç ve güzel görünebilmek için cerrahi oporasyonlara servet döken ünlülerden yalnızca biri. Şüphe yok ki ekran başında ve kamera karşısında dikkat çekebilmek için bu operasyonlara binlerce dolar harcayanlar var. Bu isimleri merak ediyorsanız Göğüs İmplantına Servet Harcayan 10 Ünlü isimli yazımızdan öğrenebilirsiniz.

7 Celine Dion – Ayakkabılar

Celine Dion - AyakkabılarEn az Titanic filmi kadar ünlenmiş şarkı “My Heart Will Go On” ile hafızalara kazınan isim olan Celine Dion’u seviyorsunuz, değil mi? Ancak birazdan bu durum tersine dönüşebilir. Zira, 45 yaşında olan şarkıcının 71 milyon dolar değerinde olan Florida’daki evinde, tam 3.000 adet ayakkabısı bulunuyor. Kusursuz bir sesi olan Celine Dion, anlayacağınız tam bir ayakkabı bağımlısı!

Ellen DeGeneres’in talk show programına katılan ünlü isim, yapmış olduğu açıklamada değeri en az 5 milyon dolar olan ayakkabılarını satmak istediğini belirtmiş.

6 Katie Holmes Suri’nin Gardırobu

Katie Holmes Suri'nin GardırobuKatie Holmes ve Tom Cruise’un 6 yaşında Suri Cruise adında bir kız çocukları olduğunu biliyorsunuzdur. Katie Holmes hayattaki tek bağımlılığının küçük kızı Suri olduğunu açıkça belirtiyor. Ünlü çiftin 2002 yılında boşanmasının ardından, Suri’ye yıllık 400.000 dolarlık bakım parası bağlanmıştır. Görünen o ki Suri, bu parayı gardırobuna yatırıyor. Zira küçük kızın ayakkabı koleksiyonunun 150.000 dolar, kıyafet dolabının ise 3 milyon ila 8 milyon dolar arasında bir değerde olduğu tahmin ediliyor.

Çocuk giyimi çoğu zaman şaşırtıcı şekilde yetişkin giyiminden çok daha masraflı ve pahalıdır. Peki, işin içine ünlü markalar girerse… Dünyanın En Pahalı 10 Çocuk Giyim Markası isimli yazımızdan detayları öğrenebilirsiniz.

5 Charles Barkley – Kumar

Charles Barkley - KumarEski bir profesyonel basketbol oyuncusu olan Charles Barkley’in bağımlılığına baktığımızdaysa, zafının kumar oynamak olduğunu görüyoruz. Şu anda “Inside the NBA” isimli bir TV programının analistliğini yapan ismin 10 milyon dolardan fazla parasını kumarda kaybettiği biliniyor. İlaveten Chuck lakabıyla da tanınan Charles Barkley, yalnızca 6 saat içinde 2.5 milyon dolar kaybetmesiyle de tanınıyor.

Ünlü isim, bu bağımlılığını karşılayabildiği için kendisine zarar vermediğini savunuyormuş. Ancak daha sonra Las Vegas’ta bir kumarhaneye 400.000 dolarlık borcunu ödedikten sonra, fikrini değiştirmiş ve artık kumar oynamamaya karar vermiş. Bakalım eski basketbolcu, bu sözünde durabilecek mi?

Amerika ismini duyduğunuzda, hayalinzde birçok şey canlanabilir. Ülkenin bazı bölgelerinin isimleri ise tek bir şeyi çağrıştırır zihinde, kumar! Buralar nereler mi? Amerika’nın En Çok Kazanan 10 Kumarhane Şehri isimli yazımızdan öğrenebilirsiniz.

4 Jerry Seinfeld – Otomobiller

Jerry Seinfeld - Otomobiller29 Nisan 1954 doğumlu olan, 61 yaşındaki Amerikalı komedyen Jerry Seinfeld’in bağımlılığına baktığımızdaysa, lüks otomobillerin başı çektiğini görüyoruz. Zira ünlü ismin otomobil koleksiyonunun değeri 15 milyon doları geçiyor. Buna ek olarak, Jerry Seinfeld’in bağımlısı olduğu arabaları ise Porsche’lerin efsanevi modellerinden oluşuyor. Modeller arasında göze çarpanların; Porsche 959, 1955 Porsche Spyder, Porsche Carrera GT Supercar olduğu biliniyor.

Lüks ve gösterişin en popüler sembolü şüphe yok ki otomobillerdir. Özellikle bir tutku, hatta hastalık olan arabalar bazı ünlülerin en sevdikleri uğraşlardandır. Jerry, dünyanın en pahalı araba koleksiyonlarından birine sahip. Peki, bu koleksiyona sahip olan tek isim o mu? Diğerlerini öğrenmek için Dünyaca Ünlü Yıldızların En Çılgın Araba Koleksiyonları isimli yazımıza göz atabilirsiniz.

3 Scott Storch – Kokain

Scott Storch - Kokain16 Aralık 1973 doğumlu olan Amerikalı yapımcının bağımlılığı hem cebe hem de insan sağlığına oldukça zararlı bir bağımlılık. Zira Scott Storch, kokain bağımlısı bir isim olarak karşımıza çıkıyor. İlaveten ünlü ismin Ağustos 2006 ile Ocak 2007 arasında kokaine harcadığı paranın 30 milyon doların üzerinde olduğu biliniyor. Yani Scott Storch’un bağımlısı olduğu şey, sadece 6 ay içerisinde 30 milyon dolara mal olmuş! Ünlü isim Las Vegas’ta, 2012 yılının Şubat ayında, kokain kullanmaktan tutuklanmış olup, daha sonra kefaretle serbest bırakılmıştır.

2 Jay Leno – Otomobiller ve Motosikletler

Jay Leno - Otomobiller ve MotosikletlerDünyanın en zengin TV şovu sunucularından biri olarak bilinen Jay Leno’nun zaafının ise otomobiller ve motosikletler olduğunu görüyoruz. İnanılmaz bir otomobil ve motosiklet koleksiyonu olan Jay Leno’nun araçlarının toplam değerinin 60 milyon dolar civarında olduğu biliniyor. Bu koleksiyonun içerisinde tam 796 otomobil ve 117 motosiklet bulunuyor! Tabii, ünlü isim son zamanlarda koleksiyonuna yeni araçlar eklemediyse!

1 Ralph Lauren – Otomobiller

Ralph Lauren - OtomobillerAmerikalı ünlü bir moda tasarımcısı olan Ralph Lauren’in bağımlılığının da otomobiller olduğunu görüyoruz. Ünlü ismin değeri 70 milyon doları geçen araba koleksiyonunda, tam 40 milyon dolarlık bir Bugatti’si bulunuyor. Dünyada yalnızca 2 adet bulunan 1938 model Bugatti 57SC Atlantic’i olan Ralph Lauren, gerçekten otomobilden anlayan bir isim olarak karşımıza çıkıyor.

Neticede, dünyaca ünlü olan bu isimlerin pahalı bağımlılıklarını incelediğimiz listemizin de sonuna gelmiş bulunuyoruz. Peki, her biri oldukça varlıklı isimler olarak kaşımıza çıkan ünlülerin, incelemiş olduğumuz bağımlılıkları hakkında ne düşünüyorsunuz? Örneğin; Siz de Celine Dion’un sahip olduğu ayakkabı gardırobuna sahip olmayı düşleyecek kadar çılgın bir ayakkabı bağımlısı olabilir misiniz? Ya da bir milyarder olsaydınız, en pahalı düşkünlüğünüzün ne olabileceğini hiç düşündünüz mü?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Hobi - Eğlence kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum